Як дізнатися резус фактор крові. Як дізнатися групу крові і резус фактор в домашій умовах.

резус- фактор визначається в крові людини, це особливий білок (антиген), який розташовується на поверхні еритроцитів (червоних формених елементів крові ). У 85% людей визначається цей антиген і вони є резус - позитивними, інші 15% не мають його і є резус-негативними.
Інструкція
1
Кожна жінка, якщо вона планує стати майбутньою мамою, зобов'язана знати свою групу крові і резус-належність. Виникає небезпека розвитку резус-конфлікту, якщо майбутній тато резус-позитивний, а мама резус-негативна. Резус-конфлікт відбувається в тому випадку, якщо у майбутньої дитини буде резус батька. Тоді кров немовляти буде несумісна з кров'ю матері по резус фактор у. В цьому випадку резус- фактор плода (антиген) проникає через плацентарний бар'єр, потрапляє в кров матері і виникає резус-конфлікт. В результаті організм матері сприймає плід, як щось чужорідне і починає продукувати захисні антитіла.
2
Аналіз крові на резус- фактор необхідний у таких випадках: визначення трансфузійної сумісності; виявлення несумісності крові плода і матері по резус фактор у; проведення профілактики резус-конфлікту при вагітності; передопераційнапідготовка.
3
іммуногематологіческіх дослідження дозволяє визначити групу крові людини та її резус фактор. Червоні кров'яні тільця (еритроцити) містять на своїй поверхні антигени, які забезпечують унікальний, індивідуальний паспорт групи крові у кожної людини. Розрізняють 4 групи крові : О (I), А (II), В (III) і АВ (IV). Група крові не змінюється протягом усього життя. Резус приналежність (позитивний чи негативний) у кожної людини визначається в залежності від наявності або відсутності антигену D на поверхні еритроцитів, відомого як антиген Rh (резус фактор). Наявність резус- фактор а (антигену) в крові не залежить від групи крові .
4
Аналіз крові на визначення антитіл до резус фактор у не вимагає спеціальної додаткової підготовки. При визначенні Rh (резус фактор а) еритроцити пацієнта змішують з анти Rh (резусную) сироваткою. Якщо при цьому відбувається реакція аглютинації, то кров вважається позитивною, якщо аглютинації немає, то випливає, що на еритроцитах пацієнта відсутній резус- фактор і кров цієї людини є резус- негативною.
5
Для проведення цього дослідження береться аналіз крові з вени, бажано через 3 години після прийому їжі, протягом дня. Забір крові здійснюється в стерильних умовах, з застосуванням одноразового стерильного матеріалу. Як правило, аналіз крові на групу крові і резус фактор проводять в спеціалізованих іммуногематологіческіх лабораторіях. Після проведення дослідження вам видається висновок про наявність чи відсутність резус- фактор а у вашій крові .
Зверніть увагу
Аналіз крові на резус-фактор (кров на Rh) - визначення наявності або відсутності в крові специфічного білка резусу, який знаходиться на оболонці еритроцитів у 85-90% людей. Якщо в крові виявляється цей білок, кров вважають резус позитивною (Rh +), якщо білка немає - резус негативною (Rh-). Довгі роки про резус-факторі нічого не було відомо.
Корисна порада
Визначення групи крові і резус-фактора. Група крові є ознакою генетичної схильності, тобто спадковим типом ознаки. Визначити групу крові і резус фактор можна в процесі спеціального аналізу крові. Поверхня еритроцитів має достатню кількість білків (антигенів), які, в свою чергу, визначають спадкові ознаки.