Як вибрати одяг для сноуборда.

Основними критеріями, за якими вибирають одяг для екстремальних зимових видів спорту, в тому числі і для сноуборда, є зручність, тепло і функціональність. Це досягається за допомогою використання передових технологій і сучасних матеріалів, а також ефекту багатошаровості одягу, що дозволяє при будь-якій погоді і перевантаженнях залишатися в сухості і теплі.
Інструкція
1
Обов'язковою для сноубродіста буде використання термобілизни, щільно облягає тіло і пошитого зі спеціальних матеріалів зі складною комірчастою структурою. Така тканина дозволяє безперешкодно виходити надлишкам вологи, утримуючи при цьому тепло. Вибирайте термобілизна з обов'язковою приміркою. Воно повинно сидіти на тілі як друга шкіра, не сковувати рухи і не бовтатися на тілі. Штани краще вибирати завдовжки трохи нижче колін і доповнювати їх термоноском, щоб тканина не збивалася в складки і не натирала шкіру в щільно облягаючих черевиках.
2
Поверх термобілизни одягається бавовняна або флісова толстовка, що виконує функції утеплювача. Фліс - синтетичний матеріал, який також безперешкодно виводить назовні вологу, зберігаючи тепло, вироблене тілом спортсмена при високій фізичної активності. За розміром флісові толстовки краще вибирати відповідно до розміру, а бавовняні на розмір-два більше щоб вони краще сиділи на тілі і не сковували рухів.
3
Поверх толстовок в морозний день багато одягають жилети з натурального пуху. Вони забезпечують повне збереження тепла і важать дуже мало.
4
Завершує комплект екіпіровки сноубордиста так звана «мембрана» - брюки і куртка з мембранної тканини, структура якої дозволяє виводити вологу і захищати тіло спортсмена від зовнішніх впливів вітру, дощу і снігу. Для брюк оптимальну мембрану краще вибрати з показником waterproof 8000-10000 мм, для куртки - 5000 мм.
5
Штани зазвичай вибирають на декілька розмірів більше, щоб вони зовсім не заважали при пересуванні та виконанні ефектних сноубордистські трюків. Пояс таких брюк повинен бути обов'язково зі шлевками для ременя або вони повинні підтримуватися спеціальними підтяжками. Внутрішні теплі штанини внизу повинні бути зібрані на гумку і оберігати від попадання всередину снігу. Утеплені коліна і задня частина пом'якшують удари при неминучих падіннях. Вентиляцію на штанях краще вибрати внутрішню.
6
Куртку краще вибрати з різними затяжками і «спідницею», що запобігають потраплянню снігу всередину. Вентиляція в області пахв дозволить відрегулювати внутрішню температуру при великих навантаженнях і інтенсивному тепловиділенні. Зверніть увагу на наявність всяких зручних кишень - для мобільного телефону, скі-пасу, плейера. Куртка повинна бути забезпечена капюшоном для захисту від вітру.
Правильна одяг так само важлива для сноубордиста, як дошка, схил і наявність снігу, адже вона повинна захищати від холоду, вітру, вологи, а також бути зручним і не сковувати рухів. Умовно екіпіровку для сноуборда можна розділити на три шари: термобілизна, утеплювач і мембрана.
Інструкція
1
Термобілизна необхідно для того, щоб організм не переохолоджувався при потовиділенні. Воно швидко вбирає вологу і швидко її випаровує. Вибирайте термобілизна з 100% синтетичних матеріалів (найчастіше для цієї мети використовують поліестер) - білизна з додаванням бавовни довше сохне, тому не підходить для сноуборда . Термофутболка повинна мати довгі обтягуючі рукава і щільно прилягати до тіла, при цьому ніде не натираючи. Термоштани можуть бути до щиколотки або завдовжки 78 - вибирайте ті, в яких вам зручніше. Особливу увагу приділіть носкам, купуйте тонкі синтетичні шкарпетки висотою до середини гомілки. Такі моделі не дадуть ногам спітніти або задерев'яніти від катання.
2
Завданням другого шару є утеплення. Оптимальний варіант - флісовий жакет або светр. Фліс - це тканина, яка дуже добре тримає тепло, вона дає можливість випаровуватися волозі, яку вивело термобілизну. Вибираючи другий шар одягу, приділіть увагу зручності.
3
Завдання третього шару - мембрани - це висновок испарившейся вологи назовні, при цьому не дозволяючи волозі та снігу потрапляти всередину, крім того, мембрана повинна захищати від вітру. При виборі куртки (штанів) зверніть увагу на параметри мембрани. Параметр breathable або RET - показник опору диханню: чим він менше, тим краще тканина дихає. Показник waterproof - водонепроникність: для куртки оптимально значення 5000 мм, для штанів - 10000 мм. Верхній одяг не повинна сковувати рухи, крім того, вона може взагалі не мати утеплювача. При виборі брюк зверніть увагу на наявність гумки внизу. Рукава куртки теж повинні мати таку гумку, а також різні затяжки і застібки, які запобігають потраплянню снігу.
Зверніть увагу
Рукавички для сноуборда вибирайте з дихаючої тканини, що виводить піт назовні. Залежно від уподобань можна вибрати рукавички або рукавиці, в рукавичках зручніше, зате в рукавицях менше мерзнуть руки в холодну погоду.