Як зшити підодіяльник. Як обробити підодіяльник.

Якщо ви тільки починаєте шити, то найкраще вчитися на простих речах і легких тканинах. І ще краще, якщо в ваших перших навчальних речах будуть тільки прямі строчки. Наприклад, можна підрубувати рушники, а можна спробувати зшити комплект постільної білизни.
Вам знадобиться
  • Тканина
  • Нитки
  • Ножиці
  • Швейна машинка
Інструкція
1
Спочатку потрібно визначитися, скільки тканини поднадобітся для пошиття підодіяльника . Для цього потрібно виміряти довжину і ширину ковдри, додати припуски на шви приблизно по 5 см з кожного боку, і вийде потрібне для підодіяльника кількість тканини. В магазині потрібно простежити, щоб при продажі тканина вам відрізали максимально рівно, без перекосів.
2
Наступний крок - розкрій. Найпростіший вид підодіяльника , коли викроюється два прямокутника трохи більше ковдри. Після цього обидві деталі прострочуємо окремо, двічі підвернувши край на 0,5 см. Це потрібно для того, щоб отвори в кутах підодіяльника були з обробленими краями.
3
Потім складаємо деталі лицьовою стороною всередину і прострочуємо майбутній підодіяльник з трьох сторін. Можна недострачівать підодіяльник по кутах, щоб через ці отвори поправляти збилися ковдру.
4
На четвертій стороні відзначаємо отвір, через яке вставлятиметься ковдру. Його можна зробити як на широкій стороні підодіяльника , так і на вузькій, як вам буде зручніше.
5
Після цього потрібно прострочити сторону до цього отвору, а потім дострочіть після до кута. Краї отвору потрібно закласти закріпним швом (проходженням машинки вперед-назад) .Залишається тільки вивернути готовий підодіяльник і заправити в нього ковдру.
Корисна порада
Тканина перед пошиттям підодіяльника потрібно попрати і отпарить, щоб не відбулося непередбаченої усадки після першого прання.