Як пришити манжети.

При шиття блузок і сорочок однією з найбільш відповідальних деталей стане манжета. Якщо її неакуратно викроїти і прітачать до рукава, все виріб буде виглядати надзвичайно кустарно. Щоб правильно пришити манжети , потрібно володіти терпінням і хорошим окоміром.
Вам знадобиться
  • Папір, олівець, сантиметр і ножиці для викрійки
  • Флизелин (або інший підкладковий матеріал)
  • Швейна машинка та нитки
  • Голки, шпильки
  • 2 гудзики
Інструкція
1
Обробіть бічний шов рукавів, але не вшивати їх в пройму. Тепер до них можна пришивати манжету. Викрійку лівої і правої деталі робіть з розрахунком того, що кожну ви складете навпіл і вкладіть в середині підкладку для кращого збереження форми. На руку тонку або середню по товщині досить зробити класичну манжету (рівну по довжині з кінцем рукава з припуском 2 см для застібок). Для повної кінцівки (а також залежно від фасону) ви можете зробити широкий рукав, потім скласти його під манжетою складками.
2
Зробіть викрійку підкладки, рівну по ширині половинки однієї манжети . Підкладка повинна заходити на сходинку приблизно на 1,5 мм. Можна виконати її з бавовняної тканини або клейового нетканого матеріалу. Часто швачки використовують флізелін.
3
Складіть манжету по серединній лінії виворітного стороною вгору і стачайте шов, фіксуючи підкладку. Для зручності можна приметать або прикріпити шпильками лінію шва і робити строчку поверх. Потім нитки (булавки) зніміть.
4
Виверніть манжету наявності і ретельно виправіть всі куточки. Гарненько проутюжьте деталь.
5
Приколіть шпильками або приметайте нижню частину манжети з флізелінові (або іншим підкладковим) шаром до рукава. Якщо фасон готового виробу припускає складки, закладіть їх зверху рукава, рівномірно розподіляючи. Приметайте нижню частину манжети так, щоб з протилежних сторін застібки вона виступала на 1 см. (При бажанні можете зробити односторонній виступ довжиною 2 см).
6
Підігніть і ретельно пропрасуйте припуск на шов верхнього краю деталі. Пришийте манжету до рукава, роблячи строчку в 2 мм від краю. Тепер прокладете оздоблювальний шов по всьому периметру манжети та її виступаючих вільних частин для застібки.
7
Пропрасуйте пришиту деталь рукава і виконайте отвори для застібки. Тепер вам залишилося пришити гудзики, підходящі до забарвлення і текстурі тканини - манжети готові! Можна пришивати рукав до проймі.
Корисна порада
Можна пришивати нижню частину манжети до внутрішньої сторони рукава стібками через край.