Як перестати гризти нігті. Як перестати їсти нігтів.

Існують кілька ефективних методів, щоб перестати гризти нігті.
 1. Коли настає момент бажання погризти нігті, слід себе відволікти і зайнятися, наприклад, іншою справою.
 2. Якщо вам стає нудно, можна заїсти нудьгу улюбленими фруктами, читанням детектива.
 3. Можна сходити в салон краси, зробити шикарний манікюр, який шкода буде зіпсувати.
 4. Купівля спеціального гіркого лаку також допоможе позбутися шкідливої звички. Як тільки виникне бажання обкусивать нігті, неприємний гіркий смак відлякає шкідливу звичку. Звичайний лак теж добре допомагає в боротьбі з обкусаними нігтями. Важлива умова: лаком повинен бути покриті нігті доти, поки ваша жахлива звичка не зникне.
 5. Перестати гризти нігті слід і з медичних причин. Нігті не так вже й стерильні, тому ніхто вам не дасть гарантії, що під час чергового сеансу обкушуванням нігтя, ви не підхопите інфекцію. Тому, як тільки ви намагаєтеся почати гризти нігті, уявіть саму небезпечну інфекцію, і бажання продовжувати процес у вас відразу відпаде.
 6. Більш радикальним методом боротьби зі шкідливою звичкою є нарощування нігтів. Гелеві або акрилові нігті відкушувати буде набагато складніше, а також сума коштів витрачених на процедури не даватиме спокою вашим рукам, яке тягнеться у рот.
 7. Випробування. Можна посперечатися з вашими друзями, наприклад, на похід в кінотеатр. Якщо ви програєте, то поведете всіх друзів в кіно.
 8. Користування господарським милом ефективно допомагає не гризти нігті. Кілька разів спробуєте його на смак, потім вже точно не захочеться тягнути руки в рот. Варто відзначити, що після такої обробки ваші нігті стають чистими.
 9. Купівля гумових колечок для немовлят врятує ваші нігті. Як тільки вам приходить в голову думка погризти нігті - беремо колечко в зуби. Результат - ваші нігті залишаться незачепленими.
 10. Самоконтроль - важлива складова процес відвикання від шкідливої звички.
 11. Чи не гризти нігті допоможе думка про красу. Обкусані нігті викликають виключно відразливе почуття.
 12. Штрафні санкції. За кожен відкусаними ніготь карати себе, приміром, кілька кіл навколо вашого будинку - вельми безжально. Вироблення волі - головний урок цієї методики.
 13. Перестати нервувати з дріб'язковим подіям. Навчіться контролювати свої емоції і з часом ваша шкідлива звичка сама зникне.
 14. Деякі особистості починають гризти нігті, зламавши або зачепивши його за що-небудь, при цьому залишивши невеликий шматочок. Ось його і гризуть. Щоб такого з вами більше не відбувалося, у вас в сумці повинна бути пилочка для нігтів.