Як скласти генеалогічне дерево своєї родини. Як скласти родовід своєї родини.

Дивна тенденція побутувала деякий час назад - люди вели родоводи собак з особливою ретельністю, в той час як про історію свого роду намагалися замовчувати. Це пов'язано з політичним ладом Росії минулих років, коли не прийнято було говорити про те, ким були предки. Тепер же з'явилася можливість відтворити своє генеалогічне древо .
Інструкція
1
Першим джерелом для того, щоб почати дослідження, є домашній архів: старі фотографії та документи, трудові книжки, свідоцтва про шлюб, свідоцтва про народження, дипломи та атестати. З усіх документів зніміть ксерокопії, а оригінали поверніть на місце, щоб не розгубити цінну інформацію. Розділіть всі дані на дві папки: про родичів по батьківській і по материнській лінії. На кожну людину інформацію збирайте в окремий файл. Так ви не заплутаєтеся в хитросплетіннях родинних зв'язків.
2
У кожній родині існують перекази про те, що траплялося в житті рідних і близьких, як мінімум двох-трьох поколінь. Опитати родичів, продумавши список питань заздалегідь, не важко, якщо ви потрапите, або самі організуєте святкове застілля чи вечір спогадів. В ситуації, коли ви не можете записувати інформацію на паперовий носій, найкраще скористатися диктофоном, так ви не пропустите жодної дрібниці, бо рідні можуть перебивати один одного, доповнюючи розповідь. Згадайте, як називаються ступеня споріднення і приготуйтеся вислухати цікаві історії.
3
Але знання родичів не завжди були повними і вичерпними. Якщо ви вирішили дізнатися про своїх предків більше, але розповісти вам про це нікому, то можливо, коли ви зробите початкові дослідження, вам допоможуть в архіві. Але для цього необхідно знати ім'я, по батькові та прізвище, рік і місце народження людини, про яку ви хочете отримати інформацію.
4
Оформити генеалогічне дерево можна, наслідуючи європейським традиціям, які в Росії були поширені слабо. Найчастіше стовбур дерева означав родоначальника, а гілки - його нащадків живуть нині. Іноді ствол позначає того, хто проводить дослідження, а гілки - його предків.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=0HHuRUiGTDA
Зверніть увагу
Як скласти генеалогічне древо - в наш час все більше людей починають замислюватися над таким питанням. Що дає таке дерево? По-перше, ви будете знати своїх родичів, а по-друге, дізнаєтеся історію вашого роду. Як скласти генеалогічне древо свого роду. Варто відразу зазначити: складання генеалогічного древа не завжди закінчується восторгами для його укладачів.
Корисна порада
Можливо, в фондах великих регіональних бібліотек є спеціальні генеалогічні довідники, принаймні ті, що видані або перевидані в останнє десятиліття. Звичайно, найкраще досліджена і описана генеалогія дворянських родів Російської імперії, проте велика Однак частіше доводиться звертатися в архіви з письмовими запитами, які теж потрібно вміти правильно скласти. Адреси архівів можна дізнатися, звернувшись, наприклад, до сайту Росархіву (для володіють навичками роботи в Інтернеті), можна пошукати адресу в ...
Складання генеалогічного дерева - дуже трудомісткий творчий процес. Однак результати варті всіх витрат часу і сил. Знати своє коріння повинна кожна людина. Адже як відомо, без минулого немає майбутнього.
Інструкція
1
Процес збору інформації Почніть з опитування своїх близьких родичів. Генеалогічне дерево може містити будь-яку інформацію про ваших предків, але самі основні дані - це прізвище, ім'я, по батькові родича, його стать, дата народження і ступінь споріднення. Головні ваші інструменти на цьому етапі - блокнот і ручка. Опитавши маму і тата, витягніть максимум иформации. Уж дані своїх братів і сестер вони напевно знають. Записуйте все в блокнот у вигляді таблиці. Там, де в пам'яті батьків виникнуть прогалини, вас освітять їх брати і сестри. Відмінно, якщо живі ваші бабусі і дідусі. Чим старше покоління, тим більше воно надає значення своїх витоків. Бабуся з дідусем розкажуть вам набагато більше, ніж батьки. Будь-які подробиці вам можуть стати в нагоді для подальших поісков.Действуя таким чином, ви зможете відновити своє дерево до прапрабабусі і дідусі. Тобто на чотири покоління вглиб. Деяка інформація може пролити світло і на представників вашого роду до 6 коліна, але далі межа ваших возможностей.Теперь шукати інформацію треба в архівах. На жаль, бурхливий XX століття, за який Росія брала участь у двох світових війнах і пережила 2 зміни політичного режиму позбавив нас множство цінних документальних свідчень нашого минулого. Багато архівів утеряни.ещё одне джерело інформації - це інтернет. але і тут потрібно вміти шукати. Зараз існує багато сайтів, на яких можливе розміщення свого дерева. Раптом на якомусь з них ви знайдете відсутні ланки вашого минулого.
2
Чим користуватися Коли ви почнете оформляти своє древо графічно, ви зіткнетеся з певними труднощами. Справа в тому, що кількість родичів з кожним поколінням все збільшується, і зобразити їх на звичайному листку паперу у вас навряд чи вдасться. Особливо слід врахувати, що дерево росте не стільки в висоту, скільки в ширину. Воно швидше нагадує перевернуту піраміду.Чтоби скласти древо , скористайтеся однією з програм, призначених для цього. В принципі, можна скласти таблицю і в програмі Microsoft Excel.
3
Правила складання древа Є три підходи, який вам зручніше вирішуйте самі.Первий підхід - починати від засновника роду. Це класичний підхід і використовується він в основному для того, щоб показати нащадків якогось человека.Второй підхід - будувати древо , починаючи з себе самого. Це так званий егоїстичний метод. Зараз це найпопулярніший спосіб узагальнення фамільної інформаціі.Третій - концентричний. Це спосіб показати і предків і нащадків людини. Зображується у вигляді кіл - з одного боку коло розширюється за рахунок предків, з іншого - за рахунок нащадків.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Yvu_F3G-izM