Як оцінити вчителя.

У роботі директора школи або працівника місцевого райвно є один не надто приємний пункт: час від часу доводиться оцінювати роботу того чи іншого вчителя . Як же поставити оцінку людині, яка сама постійно оцінює інших? На які професійні критерії слід звернути увагу, щоб оцінка була об'єктивною?
Інструкція
1
Визначте, чи вміє викладач переказувати учням те, що знає сам, а крім того, володіє він інформацією зі свого предмета в тому обсязі, який необхідний. Якщо викладач не справляється з таким завданням, значить, його не можна назвати професіоналом. Будь викладач, як мінімум, повинен вміти ділитися з учнями тією інформацією, якою володіє сам.
2
Оцініть уміння викладача доносити своє знання до аудиторії слухачів. Вміння просто переказати інформацію зазвичай буває мало. Якщо ваш викладач може доносити до класу інформацію, значить, додайте йому ще один бал професіоналізму.
3
Оцініть професійний ріст викладача. Порівнюйте результату викладача не тільки з якимись певними нормами, а й з отриманими раніше результатами.
4
Оцініть індивідуальні особливості вчителя . Чи володіє ваш працівник гуманізмом і оптимізмом, які спираються на сильні якості особистості та гідності людини.
5
Визначте, наскільки ваш учитель справляється з виховною діяльністю. Діяльність викладача як вихователя спрямована на формування досвіду соціальної поведінки дитини. Чи стають підопічні вашого вчителя більш вихованими? Наскільки їх соціальну поведінку близько до нормам, прийнятим в нашому суспільстві?
6
Дайте оцінку вчительської діяльності. Діяльність вчителя направлена на освоєння учнями навчальних планів і норм.Знанія учнів легко простежити за контрольними відмітками. На що ж ще звернути увагу в діяльності вашого вчителя ? Погляньте на вміння вчителя регулювати свою поведінку. Зверніть увагу на враження учнів. Що вони думають про конкретний вчителя, чи люблять його або бояться? Дізнайтеся, скільки часу вчитель готується до проведення уроків, а також поцікавтеся якістю проведення цих уроків.