Як оцінити менеджера.

Вам необхідно оцінити роботу менеджера за звітний період, але не знаєте з якихось якісними та кількісними критеріями визначити, чи справляється він зі своєю роботою? Нижче представлено кілька порад з приводу оцінки роботи вашого персоналу.
Інструкція
1
Визначтеся, якого менеджера збираєтеся оцінювати. В даний час менеджера ми називається більшість офісних працівників. Доходить до того, що у нас тепер є менеджери з перенесення вантажів і менеджери з вологого прибирання. Різних менеджерів потрібно оцінювати за різними критеріями, тому що завдання у них різні. У менеджерів з продажу, в першу чергу, треба оцінювати обсяги продажів, а у менеджерів по персоналу - кількість і якість прийнятих у фірму людей.
2
Визначте ефективність вирішення менеджером завдань. В першу чергу про результати роботи менеджера слід судити по тому, як менеджер досягає поставлених перед ним цілей. Скільки часу займають у нього рішення задач, який відсоток ефективності? Якщо ви оцінюєте менеджера по продажам, то зверніть увагу на кількість наявних і потенційних клієнтів. Порахуйте кількість клієнтів, які зробили замовлення, порахуйте середню суму замовлення і загальну суму замовлень. Визначивши дохід, принесений даними менеджером для вашої компанії, співвіднесіть цю суму з його зарплатою. Після цього робіть висновки про його ефективність.
3
Визначте базові знання вашого менеджера . Принесений менеджером дохід - це, звичайно, важливий показник. Однак, що робити, якщо оцінити дохід, принесений вашим менеджером важко? Професіоналізм менеджера можна визначити по його базовим знанням своїх обов'язків. Для повноцінної картини цього, звичайно, мало. Але, принаймні, ви зможете легко виявити відсутність професіоналізму, якщо знання вашого менеджера не відповідатимуть займаної ним посади.
4
Оцінюйте креативність. Свіжі рішення, що надходять від ваших менеджерів, особливо ті, які підвищують продуктивність, збільшують прибуток, або яким-небудь іншим позитивним чином позначаються на діяльності фірми, а це показник ефективності ваших менеджерів. Якщо ваші менеджери лише дотримуються інструкцій, але не вживають ніяких спроб щось поліпшити в фірмі, значить, вони не до кінця віддаються своїй роботі. Це, звичайно, не дуже критично, якщо інші їх показники в нормі, однак, навряд чи варто підвищувати таких менеджерів по службі, якщо їх зацікавленість у загальному успіху набагато нижче, ніж зацікавленість в особистому достатку.