Як отримати карбонат кальцію.

Карбонат кальцію, він же «вапняк» - це неорганічне хімічна сполука. В природі він зустрічається у вигляді вапняних відкладень, а також у вигляді крейди і мармуру. Головним чином, карбонат кальцію застосовується у виробництві негашеного вапна, його просто піддають дії високих температур, і він розкладається на вапно і вуглекислий газ. Також він використовується в харчовій промисловості в якості барвника.
Вам знадобиться
  • Гідроксид кальцію, сода, розбавлена сірчана кислота, вода, посуд.
Інструкція
1
Помістіть в яку-небудь ємність гідроксид кальцію (гашене вапно) і залийте гарячою водою. Розмішайте суміш і дайте їй відстоятися. Потім обережно перелийте рідина в іншу ємність, відокремивши її від осаду. Ця рідина, являє собою насичений розчин гідроксиду кальцію (вапняна вода).
2
Далі, візьміть пробірку, насипте в неї трохи харчової соди (можна використовувати і кальциновану соду) і залийте її розведеної сірчаної кислотою. Розпочнеться реакція з виділенням вуглекислого газу.
3
Потім закрийте пробірку пробкою з газовідвідною трубкою, а інший кінець трубки занурте в вапняну воду. Вуглекислий газ, потрапляючи в розчин, починає взаємодіяти з іонами кальцію з утворенням карбонату кальцію. Розчин помітно помутніє. Вийміть трубку і дайте розчину відстоятися, карбонат кальцію є погано розчинній сіллю, він осяде на дно.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=tqGs6AmhwJ0
Зверніть увагу
Постарайтеся не переборщити з вуглекислим газом, так як він вступає в реакцію з самим карбонатом кальцію, утворюючи гідрокарбонат кальцію, а ця сіль добре розчиняється у воді. Розчин почне світлішати і осаду не буде.
Корисна порада
Можна спростити досвід. Опустіть трубку в вапняну воду і просто подихайте в неї. При диханні теж виділяється вуглекислий газ, його буде достатньо для осадження карбонату кальцію.