Як поміняти охолоджуючу рідину. Як поміняти радіатор на ваз 2115.

Під час підготовки автомобіля до експлуатації в зимовий час року необхідно заміряти ареометром щільність охолоджуючої рідини. У тих випадках, коли щільність нижче норми, поміняйте антифриз.
Вам знадобиться
  • - підходяща посуд для зливу антифризу,
  • - силіконова або гумова трубка,
  • - викрутка,
  • - каністра з антифризом - 10 л.
Інструкція
1
Для заміни антифризу в системі охолодження двигуна автомобіль краще помістити на оглядову яму або підйомник. Дотримання даної умови істотно полегшує поставлену задачу.
2
Помістивши автомобіль в одне із зазначених місць, на радіаторі знизу, в правій його частині відкручується зливна пробка, на яку попередньо надіта еластична трубка, і один кінець якої опущений в таз для зливу антифризу.
3
Відкривши пробку на розширювальному бачку, охолоджуюча рідина зливається з двигуна.
4
Після того, як антифриз буде злитий повністю, на радіаторі загортається пробка зливного отвору і віддаляється раніше надіта еластична трубка.
5
Потім система охолодження заправляється свіжої рідина ю, але заводити мотор на даному етапі не потрібно.
6
Залив антифриз трохи вище мітки в розширювальному бачку, необхідно відпустити хомут на патрубку підігріву дросельного вузла. Зсунувши патрубок, випускається повітря з системи охолодження, а коли потече охолоджуюча рідина , патрубок повертається на місце і хомут на ньому затягується викруткою.
7
Тільки тепер можна здійснити запуск двигуна для контрольного прогріву до набору їм робочої температури.
Корисна порада
Під час заправки антифризу в систему охолодження не забудьте відкрити кран отопітеля салону. А після прогріву перевірте рівень рідини в розширювальному бачку. При необхідності долийте туди антифриз.