Як підвищити імунітет у дитини.

Існує безліч природних методів, щоб зміцнити імунітет дитини, проте деяким малюкам ніяк не обійтися без додаткових засобів в медицині.
  1. Диспансеризація. Якщо протягом усього року ваш малюк часто хворів, слід показатися лікарю і пройти комплексний аналіз усього організму. Якщо він страждає хронічним захворюванням, це може вплинути на його імунітет і захисні функції організму, спровокувавши часті простудні захворювання.
  2. Робота кишечника. На імунітет дитини великий вплив робить стан його кишечника. Кишечник виконує специфічну функцію для організму - стимулювання синтезу імуноглобуліну і імунних клітин, які захищають організм від різних інфекцій і вірусів. Погана робота кишечника може стати причиною утрудненого засвоєння корисних речовин, які містяться в їжі, лікарських препаратів та вітамінів. Тому від його стан безпосередньо залежить стан здоров'я вашої дитини. Щоб нормалізувати роботу кишечника і тим самим підвищити імунітет у дитини, слід захищати малюка від стресів, давати пити мінеральну воду без газів, включити в харчування кисломолочні продукти і їжу багату клітковиною.
  3. Вітаміни. Активними стимуляторами підвищення імунітету у дитини вважаються антиоксиданти, які відновлюють правильної роботу молекул, тканин, клітин, гальмуючи процеси окислення, таким чином, захищаючи організм від інфекцій і вірусних захворювань. Види антиоксидантів: вітаміни E, C, бета-каротин, цинк, марганець, амінокислота L-цистеїн і глютатион-6. Вони міститися в зернових і бобових культурах, а також у свіжих фруктах і овочах, в рослинних оліях.
  4. Препарати, які зміцнюють імунітет. Існує велика кількість різних препаратів, які можуть підвищити імунітет у дитини. Їх називають рослинними адаптогенами, до яких належать: ліки з трав: ехінацеї, кореня солодки, женьшеня, лимонника, елеутерококу і родіоли рожевої, пропивають їх в цілях профілактики. Однак встановлювати курс лікування і дозування повинен тільки лікар. Адже неправильна дозування може спровокувати пригнічення імунної системи.
  5. Лікувальна гімнастика. Певні прийоми в лікувальної гімнастики може надійно захистити вашого малюка від різних захворювань, підвищуючи імунітет організму. Корисні вправи для розминання шиї. Голову слід повільно нахиляти вліво і вправо. Така вправа захищає завушні лімфатичні залози від запалення.