Як полагодити самому взуття.

Навіть в дорогий якісного взуття може з'явитися діромаха після тривалого носіння. Якщо підошва вашого взуття «просить каші», пора спантеличитися її ремонтом. Найкращий спосіб повернути підошву на місце - скористатися сильним клеєм. Причому клеєм, призначеним спеціально для взуття. Універсальний клей, як правило, не підходить для ремонту взуття, оскільки часто не володіє водовідштовхувальними і достатніми клеять.
Вам знадобиться
  • Ніж
  • Спирт
  • Чистий тканина
  • Газета
  • Наждачний папір
  • Взуттєвий клей
  • Поліетиленовий пакет
  • Важкі книги
Інструкція
1
Розкладіть газету для захисту робочої поверхні (якщо ви заллєте клеєм паркет, ламінат або ковролін, буде практично неможливо його видалити).
2
Очистіть поверхню підошви і місце розриву шкіри шматочком тканини, просоченої спиртом.
3
Якщо це необхідно, вишаркайте старий клей на підошві наждачним папером.
4
Уважно прочитайте інструкцію для взуттєвого клею. Зверніть увагу на запобіжні заходи. Деякі хімічні клеї виділяють отруйні випаровування, тому з ними слід працювати в добре провітрюваному приміщенні.
5
Розподіліть клей на обох поверхнях, щоб він заповнив кожну нерівність склеюваної сторони. З силою стисніть розірвані краї. Використовуйте спиртові чистячі засоби, щоб видалити клей, якщо він розмазався на взуттєвій шкірі.
6
Оберніть взуття в поліетиленовий пакет і придавите важким предметом, наприклад, книгами або гантелей. Переконайтеся, що ви досить притиснули розрив.
7
Залиште сохнути протягом 48 годин.
8
Якщо взуття залишилася «голодної» до каші, погано відремонтованої, то, мабуть, саме час звернутися до майстра взуттєвих справ. Напевно він зуміє дати друге життя вашим черевикам.
Взуття деколи приходить в непридатність в самий невідповідний момент, коли або немає грошей купити нову, або катастрофічно не вистачає часу це зробити. Відремонтувати взуття можна вдома, і часом якість такого ремонту не поступається якості ремонту в майстернях. Однак якщо ви не бажаєте реанімувати свої старі туфельки, ви також зможете трохи підлатати їх, щоб хоча б мати можливість "прошвирнуться" в них по магазинах у пошуках нового взуття.
Інструкція
1
Якщо у вас відклеїлась підошва, візьміть клей, а також бензин або ацетон. Супер-клей підійде для термінового ремонту, а от "Момент" буде сохнути близько 24 годин. Обробіть склеюються поверхні знежирюючим засобом, потім нанесіть трохи клею і щільно стисніть два частини виробу. Намагайтеся відразу ж видаляти надлишки клею, оскільки після висихання зробити це буде проблематично. Дочекайтеся повного висихання клею і можете знову носити взуття.
2
Іноді взуття розходиться по шву. Для ремонту знадобляться нитки, відповідні за кольором і товста голка. Акуратно зшийте розійшлася частина шва, намагайтеся потрапляти голкою у вже наявні дірочки. Можна зшивати і що раніше не зшивається частини взуття, коли розрив відбувається за межами швів. Але тут потрібно проявити кмітливість і зробити так, щоб це красиво виглядало.
3
Набійки також можна виготовити в домашніх умовах. Візьміть товсту гуму і виріжте потрібного розміру шматочки. Приберіть старі набійки, а на їх місце приклейте нові. З деякими моделями туфель набійки продаються в комплекті. Якщо ви знайшли запасну пару, зніміть старі, а на їх місце заклацніть нові.
4
Якщо в процесі ремонту у вас потрапив клей на туфлі, акуратно зніміть його ацетоном або розчинником. З замші його можна видалити наждачним папером. Після цього обробіть взуття кремом і просушіть. На жаль, більш складний ремонт взуття можна здійснити лише за наявності спеціального обладнання чи в шевської майстерні.