Як створити мотивацію.

Кожен власник бізнесу хоча б раз стикався з відсутністю мотивації працювати у персоналу. Начебто підібрані люди володіли всіма необхідними компетенціями і були сумлінні, але ефективність їх роботи залишала бажати кращого. Щоб таке відбувалося якомога рідше, має сенс створити систему мотивації персоналу.
Інструкція
1
Щоб визначити мотивацію співробітника, варто проаналізувати наступне: 1. відповідність його компетенції займаної посади. випускник юридичного факультету не буде добре працювати на позиції секретаря - йому це нецікаво і непотрібно. Навпаки, занадто молодий співробітник може боятися відповідальній посаді і навіть з досить простими задачами справлятися не з першого раза.2. основні мотиватори. Для більшості це грошові премії, але комусь важливо й інше, наприклад, можливість обученія.3. основні демотиватори. Необхідно з'ясувати, з яких причин хороші співробітники можуть звільнитися з вашої компанії (рідкісне підвищення зарплати, порушення договору і т.д.) і звести ці причини до мінімуму.4. логічність мотивації. Якщо проект виконувався всім відділом, то премії заслуговують все, включаючи стажистів, а не тільки керівник відділу.
2
Важливо пам'ятати, що мотивація - це безперервний процес. Не можна за один раз і надовго "замотивувати" співробітника. Крім того, всі співробітники різні. Комусь важливіше всього зарплата, для когось мають значення і інші фактори. Тому мотивація повинна бути розрахована на те, щоб принести певну користь кожному, для чого, відповідно, важливо знати потреби всіх співробітників.
3
Проаналізувавши основні чинники мотивації співробітників конкретно вашої компанії, варто виділити ключові чинники (ті, які зустрічаються майже у всіх) і поодинокі. Залежно від цього можна створити систему мотивації, яка б в різній мірі включала в себе можливості задоволення потреб усіх співробітників. Приміром, якщо 8 з 10 співробітників вашої компанії вказали на необхідність підвищення оплати праці, то має сенс розробити систему невеликого підвищення зарплат щопівроку. Якщо 3 співробітника з 10 визнали мотивуючим фактором дружні стосунки в компанії, то варто подумати можливості проведення зайвого корпоративного заходу. Але оскільки це може мотивувати лише невелику частину співробітників, то робити упор на підняття корпоративного духу не варто.