Як почистити вуха дитині. у немовляти багато сірки у вухах.

Фізіологічні процеси в порожнині вуха у дітей аналогічні дорослим. У малюків, так само, як у людей старшого віку виробляється сірка, яку потрібно видаляти. Ось тільки чистити вушка дитині небажано звичайними паличками. У цьому віці барабанна перетинка ще не до кінця сформована, вона знаходиться ближче до закінчення слухового проходу, тобто до раковини. Здійснювати гігієнічні процедури потрібно регулярно, але з особливою обережністю.
Інструкція
1
Використовуйте для чищення вух малюка тільки дитячі ватяні палички. Вони мають безпечну форму і не можуть пройти глибоко в слуховий прохід. Виготовляються вони за спеціальною технологією і враховані фізіологічні особливості будови вуха. До речі, такі палички підійдуть і для чистки вух дорослої людини.
2
Після того як ви викупати дитину, почистіть йому вуха, щоб видалити надлишки вологи і сірки. Робити це після миття зручніше, оскільки волога, що потрапила в вушну раковину, вже розмочила всі забруднення. Акуратно очистіть вушну раковину від сірки, а ось очищати слуховий прохід небажано, та й непотрібно зовсім. Сірка служить бар'єром, що захищає внутрішнє вухо від попадання хвороботворних мікробів, тому видаляти її не потрібно.
3
Якщо вашу дитину турбує вушко, а ви помітили, що сірки в ньому багато, зверніться до лора. Доктор огляне і, в разі необхідності, очистить вушної прохід малюка. Зробити це лікареві набагато легше, знаючи більш тонкі особливості будови вуха і маючи спеціальний прилад.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=FQ6GVASe--U
Корисна порада
Під час чистки вух у дитини не використовуйте ніякі масла і кошти, вони можуть нашкодити. Якщо є необхідність змочити вушну раковину, використовуйте звичайну кип'ячену воду, в яку просто занурте ватяну паличку на кілька секунд.
Як у дорослих людей, так і у дітей вуха з народження виробляють сірку, що захищає вушної прохід від бруду, пилу і травм. Зазвичай вуха очищаються від сірки самостійно, але іноді сірчані пробки забивають слуховий прохід, порушуючи слух дитини і доставляючи йому незручності. Щоб уникнути забивання слухового проходу, ніколи не прочищуйте його самостійно ватяними паличками або сірниками - ви можете тільки утрамбувати сірку і погіршити ситуацію. Крім того, самостійна чистка вух чревата ушкодженням барабанної перетинки і слухових кісточок.
Інструкція
1
Якщо у дитини з'являються сірчані пробки, раз на півроку водите його до лікаря-отоларинголога, який проведе профілактичну чистку вух медичним способом. Визначити наявність сірчаних пробок нескладно.
2
Якщо ваша дитина при попаданні води у вухо скаржиться на дивні відчуття, чує власний голос, постійно скаржиться на закладеність вух і шум, покажіть дитину фахівцеві.
3
Після професійного очищення слухового проходу закопуйте в вуха дитині тривідсотковий розчин перекису водню два-три рази на місяць. Для профілактики утворення пробок достатньо п'яти крапель. Також в вухо можна закопувати вазелінове масло, після чого очищати прохід тонким тампоном із стерильної вати.
4
Не намагайтеся вимивати сірчану пробку самостійно - ви ризикуєте пошкодити дитині вухо і викликати запальні процеси. Витягти сірчану пробку може тільки фахівець, а ваша задача надалі - проводити регулярну профілактику утворення пробок у вухах дитини.
5
Якщо ж вуха у дитини запалилися, і вам прописали медикаментозні препарати, то перед їх введенням вуха необхідно прочистити, змочивши джгутик з стерильної вати в розчині перекису водню. Обережно очищайте слуховий прохід, замінюючи ватяний жгутик у міру забруднення.