Як зробити селітру.

При настанні дачного сезону у садівників з'являється потреба в різноманітних добривах. Але як бути, якщо в наш час в садівничих магазинах пропав ряд речовин необхідних для росту багатьох рослин. Так наприклад, калієва селітра (нітрат калію) зникла з прилавків уже давно, але при необхідності її можна виготовити кустарним способом.
Вам знадобиться
  • Аміачна селітра, вуглекислий калій (поташ)
Інструкція
1
Розчиніть 100 грам аміачної селітри в теплій воді. Кількість води великої ролі не грає, головне повністю розчинити селітру , не залишаючи осаду.
2
Подібним способом розчиніть у воді 100 грам вуглекислого калію. Воду краще брати дистильовану, менше буде домішок.
3
Далі, змішайте розчини. Розчин вуглекислого калію поступово вливайте в розчин аміачної селітри і одночасно помішуйте суміш. Після цього, отриманий розчин перелийте в яку-небудь непотрібну каструлю і поставте на повільний нагрів.
4
При нагріванні розчину буде виділятися газ з різким неприємним запахом (аміак), це говорить про те, що в розчині відбувається реакція з утворенням калієвої селітри. Коли газ перестане виділятися, зніміть розчин з плитки і дайте йому повністю охолонути. Після того, як розчин остигне, поставте його в холодильник на добу.
5
Коли розчин охолоне, на дні ємності лежатимуть голчасті кристали калієвої селітри. Акуратно злийте розчин, а кристали, швидко промивши водою покладіть сушитися.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ZO_xpsIeBdM
Зверніть увагу
Проводите цю реакцію на повітрі або в добре провітрюваному приміщенні, щоб не надихатися аміаком. Намагайтеся для нагрівання використовувати високу каструлю, щоб розчин був налитий наполовину висоти, буває, що розчин спінюється і його рівень піднімається.
Корисна порада
Аміачну селітру можна придбати в садівничих магазинах, вона поки є у продажу.