Як полагодити джинси. Як відремонтувати старі порвані джинси.

Джинсовий одяг вже давно міцно увійшла в наш побут. Буквально щороку з'являються нові цікаві моделі, способи обробки джинсової тканини, які роблять її ще більш якісною і тонкою. Однак тонка тканина швидше протирається. В першу чергу це відноситься до низу джинсів, краях кишень, місцям на задній частині і на колінах. Не варто викидати улюблену річ, якщо ви помітили сильні потертості, що переходять у діри. Адже її можна полагодити, щоб носити ще хоча б якийсь час.
Вам знадобиться
  • - Тканина для заплатки;
  • - Тонкий крейда або шматочок мила;
  • - Нитки з голкою;
  • - Ножиці;
  • - Булавки.
Інструкція
1
Підберіть тканину для заплатки. Краще щоб вона (тканина) мала однаковий або дуже схожий колір, що й сама річ. Зверніть також свою увагу на якість плетіння і щільність тканини, а також на те, тягнуться ваші джинси чи ні. Якщо у вас джинси -стрейч, то і латочка теж повинна добре тягнутися.
2
Вибравши тканину для заплатки, підготуйте саму річ. Виперіть джинси , погладьте їх і візуально визначте область пошкодженої ділянки. Обведіть пошкоджене місце по периметру милом або крейдою.
3
Складіть тканину для заплатки навпіл, після чого сколіть її шпильками, щоб у вас вийшла пара симетричних деталей. Булавки розташовуйте таким чином, щоб лінії, проведені по периметру сколеній області, за формою збігалися (хоча б приблизно) з пошкодженим ділянкою.
4
Прикладіть тканину до ремонтованої місцем, простукаєте по периметру кулаком. Так лінії, намальовані на джинсах, переведуться і на шматок тканини, після чого латочка акуратно виріже. Тепер дістаньте шпильки і розріжте тканину на заплатки.
5
Перед прокладанням швів на готовому виробі, перевірте якість строчки на якомусь окремому шматку тканини. Обробіть деталі по краях зигзагом, щоб ці самі краю не обтріпалися. Якщо цього не зробити, латочка може згодом розпастися на частини.
6
Обробивши краю заплатки, прикладіть її до ремонтованої місцем лицьовою стороною на нього. Скріпіть латочку з джинсами за допомогою шпильок. Прокладіть рядок по всьому периметру заплатки.
7
Потім булавки можна видалити, а нитку закріпити. По периметру прокладаються зиґзаґоподібні строчки. Так, рухаючись по колу і потроху звужуючи кола, ви міцно скріпіть латочку з пошкодженим місцем. Покривши зигзагом всю площу заплатки, прокладете в центрі на одному місці три шва, щоб закріпити нитку.