Як побудувати хамам.

Турецький хамам - не просто баня, це ціла філософія, багата стародавніми особливими традиціями, які дбайливо дотримуються і в наші дні, в тому числі і при будівництві справжньої турецької парної. Як самостійно побудувати хамам ?
Інструкція
1
Необхідно зрозуміти, що хамам -досить складна інженерна конструкція, оскільки умови експлуатації такої лазні дійсно суворі. Це й підлога з підігрівом, і постійна висока температура приміщення, і підтримка вологості, і особливі будівельні матеріали для кращої теплопровідності. У конструкцію хамам а входить силовий каркас, утеплення, парова ізоляція, система обігріву стін, підлог, сидінь та система вентиляції, адже повітря в умовах парної повинен оновлюватися кожні 10 хвилин. Класичний хамам має стелю у вигляді купола, який дозволяє парам гарячого повітря стікати краплями по стінах. Висота стелі не менше 2,5 м.
2
Перш за все, необхідно визначити, де буде розташовуватися лазня. Врахуйте, що поруч з хамам ом повинно знаходитися технічне приміщення, в якому буде поміщений парогенератор, що з'єднується з електромережею термостійким кабелем.
3
Далі створіть проект хамам а, з розташуванням лежаків, масажного столу і інших елементів парної. Продумайте систему каналізації, вона повинна бути з запором від неприємних запахов.Разработайте систему обігріву приміщення і його поверхонь. Найвигідніше використовувати водяне опалення, де підігрів виробляється за рахунок системи трубопроводів невеликого діаметра, в яких циркулює гаряча вода.
4
Вибираючи модель парогенератора, орієнтуйтеся на обсяг приміщення. Пульт від парогенератора повинен знаходитися при вході в приміщення. На російському ринку будівельних матеріалів можна знайти парогенератори шведського і фінського виробництва.
5
Далі виберіть будівельні матеріали для обробки хамам а. Силовий каркас обов'язково потрібно додатково гідроізолювати. Потім встановлюйте арматурний каркас, до нього вмонтовуйте дорожню і штукатурну сітку. Систему обігріву встановлюють на силовий каркас. В обробці турецької лазні традиційно використовують мармур, керамічну мозаїку і плитку. Сидіння і лежаки краще зробити мармуровими.
6
Після основних робіт можна зайнятися вибором аксесуарів. Тут можна продумати дизайн курни (мармурова чаша, в якій робиться мильний розчин для масажу), можна встановити систему ароматизації приміщення і зробити зоряний стелю.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=eAl6B2gibvE
Зверніть увагу
Врахуйте, що хамам - справа серйозна і не терпить поспіху і суєти, тому на зведення такої споруди піде як мінімум кілька місяців.