Як відключити проксі сервер.

Проксі сервером називається спеціальна служба в різних комп'ютерних мережах, яка дозволяє клієнтам даної мережі виконувати непрямі запити до будь-якої іншої мережевої служби.

Принцип дії проксі сервера наступний: клієнт підключається до даної службі і відправляє запит будь-якого ресурсу (наприклад, електронної пошти), який знаходиться на іншому сервері. Проксі сервер дає можливість підключитися до необхідного сервера і отримати у нього зазначений ресурс. При необхідності запит, що посилається клієнтом, може бути змінений самим проксі сервером з тією чи іншою метою. Ще одна важлива функція, виконувана проксі сервером - захист комп'ютера клієнта від мережевих атак, а також збереження його анонімності. Якщо клієнт більше не потребує такого роду послугах - він може просто відключити проксі сервер і користуватися оригінальними мережевими настройками, наданими йому Інтернет-провайдером.

  1. Якщо ви хочете відключити проксі сервер, ви можете зробити це самостійно. Для цього необхідно виконати просту послідовність дій.
  2. Якщо ви користуєтеся браузером Internet Explorer 4, необхідно зайти в меню «Вид», і вибрати там кнопку «Властивості оглядача». Потім вибираєте кнопку «Підключення» і у вікні, прибираєте прапорець «Використовувати проксі сервер».
  3. Якщо ви користуєтеся браузером Internet Explorer 5 або Internet Explorer 6, скористайтеся меню «Сервис» і виберіть там кнопку «Властивості оглядача». У списку слід вибрати рядок «Підключення», а потім - рядок «Налаштування локальної мережі», і прибрати прапорець «Використовувати проксі сервер».
  4. Якщо ви використовуєте для підключення до мережі браузер Mozilla Firefox, зайдіть в меню «Інструменти» і виберіть там кнопку "Налаштування". У списку слід вибрати групу «Основні», а потім - кнопку «Параметри з'єднання». У вікні, виберіть настройку «Пряме підключення до інтернету».
  5. Користувачі, які віддають перевагу використовувати браузер Opera 8, можуть призвести відключення проксі сервера за допомогою меню «Інструменти». Для цього необхідно вибрати в даному меню графу «Налаштування», а потім - графу «Додатково». Далі слід натиснути на кнопку «Мережа», вибрати «Проксі сервери» і зняти всі прапорці.