Як викопати яму взимку.

Багато хто помилково вважають, що взимку копати не можна і неможливо. Аж ніяк, фахівці рекомендують в деяких випадках копати саме взимку . Наприклад, колодязі взимку копати набагато легше, ніж в іншу пору року. Як викопати яму взимку ? Вивчимо питання на прикладі колодязів.
Інструкція
1
Найзручніше копати в грудні, січні, лютому і першій половині березня. Якщо зима холодна, то копати можна весь березень. Взимку рівень ґрунтових вод падає, земля промерзає, не дозволяючи опадам проникати в грунт, тим самим створюється штучна засуха. Водний горизонт взимку має найнижчий рівень. Вважається, що якщо взимку при бурінні буде знайдена вода під шаром грунту, то вона буде там і в найспекотніше літо.
2
Місце під колодязь потрібно вибирати виходячи з багатьох факторів, в тому числі враховується його близькість до житлових приміщень. Дізнатися те місце, де проходить водоносний пласт, можна за допомогою пробного буріння. Якщо у сусідів по ділянці є колодязь, то завдання спрощується, потрібно всього лише дізнатися у них, на якій глибині вони копали свій колодязь.
3
У зимовий час всі роботи з викопування колодязя проводяться під шатром, всередині шахти температура не опускається нижче + 5 ° С. Зазвичай в колодязі знаходиться обігрівач, який постійно працює. Для заощадження тепла верхнє кільце колодязя вкутується плівкою з бульбашками повітря. По закінченню робіт необхідно закрити колодязь утеплювачем і плівкою, щоб уберегти шви колодязя від перепадів температури. А в іншому процес зимової роботи ніяк не відрізняється від літньої.
4
Зазвичай при викопуванні колодязя працює бригада з кількох людей. Один працює на забої з лопатою або ломом, наповнюючи відро грунтом, другий на гирлі криниці піднімає відро з грунтом за допомогою ворота на дерев'яних козлах і відносить вироблену породу у відвал. Якщо зустрічаються камені, їх необхідно викорчовувати з допомогою ломика, прив'язувати до мотузки і піднімати наверх тим же коміром на козлах. Таким же чином можна копати ями потрібного діаметра.
5
Пам'ятайте про життєво важливої необхідності дотримуватися техніки безпеки при проведенні подібних робіт! Якщо викопується досить глибока яма, слід обов'язково надягати на голову захисну каску.