Як черенковать троянду.

Одними з найкрасивіших квіток є троянди. І як же приємно вийти з дому і побачити на своїй ділянці декілька кущиків такої краси! Розсаджувати ці квіти можна і живцями тим більше, що такий спосіб розмноження троянд дуже простий.
Інструкція
1
Візьміть пагони з квітконосних напівобгорілих пагонів в період суцвіття. Наріжте з середини втечі довгою 5-8 см з двома або трьома бруньками. Допускається нарізування і з однією ниркою, але кущ з таких втеч вийде тонкий, буде часто хворіти і повільно розвиватися.
2
Щоб захистити черешки від пересихання, кінці листя ображати приблизно на одну третину. Нижній лист видаліть повністю. Під його ниркою зробіть розріз 1,5-2 мм. Нагорі виконайте зріз вище нирки на 1 см. Живці перед посадкою опустіть корінням в воду на добу.
3
Висадите живці в парник при температурі ґрунту 20-25 градусів. На 8-10 день на них з'являються так звані напливи. Можна посадити їх в кімнаті під скляним або пластмасовим стаканом.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=k_gYml64eK0
Зверніть увагу
Чи не поливайте живці занадто часто, інакше відбуватиметься загнивання.
Корисна порада
Не забувайте удобрювати кущі, від цього вони будуть краще рости, стануть стійкі до несприятливому середовищі і квітів буде більше.Не зиму грядки укриваємо тирсою і листям. Після морозів знімаємо матеріал, яким вкривали, і доглядаємо: полем, поливаємо. Якщо уважно ставиться до черешкам, то восени ви вже виростите хороший кущ для посадки.
Живцюванням можна швидко розмножити багаторічні квіти в домашніх умовах і на присадибній ділянці. Щоб правильно зрізати держак , побільше дізнайтеся про конкретний вид рослини. Важливо правильно вибрати час для розведення квітів і створити необхідні умови для того, щоб ваш саджанець пустив коріння і швидко зміцнів.
Вам знадобиться
  • Рослина-маточник
  • Гострий ніж
  • Посудина з водою
  • Гострий ніж
  • Грунт
  • Контейнер або парник
  • Скло
  • Картоплина
Інструкція
1
Розводьте черенкованієм здорові і досить молоді материнські рослини, які добре удобрювались. Зрізати черешки з них найкраще навесні; деякі квіти допустимо розмножувати в середині літа квітконосні пагонами з ростовими бруньками. Важливо, щоб ваші саджанці встигли дати коріння до настання перших заморозків.
2
Вибирайте однорічний пагін з 3-5 листками, що утворився на ростовой нирці або на кореневій шийці. Можна використовувати як посадкового матеріалу і верхівки рослин (наприклад, що залишилися після прищіпки петуній). Однак стрімко зростаючі верхівки зазвичай погано вкорінюються. Якщо відрізаний втечу з великого куща може мати близько 30-40 см в довжину, то для невеликих кімнатних квітів буває досить держака в 10 сантиметрів і навіть менше.
3
Зрізати держак потрібно дуже гострим і чистим ножем під междоузлием - між стеблом і пагоном. Зріз повинен бути косим і дуже рівним. З отриманого держака видаліть великі листи, залишивши дрібні - вони будуть виробляти необхідні поживні речовини для майбутніх коренів. На саджанцях невеликого розміру залишайте тільки 1-2 верхніх листочка в пазусі нирки.
4
вкорінюються живці у воді або в пухкому вологому грунті, саджаючи молодий пагін дуже неглибоко - сантиметра на 1,5. При глибокій посадці він може згнити. Живці рослин з молочним соком попередньо потримайте в посудині з теплою водою, поки «молоко» не припинить виділятися. Деякі садівники вкорінюють живці, встромивши їх у сиру картоплину з вирізаними очицями. Закопайте бульба в грунт, а зверху поставте скляну банку. Не забувайте поливати саджанець, і він швидко дасть коріння.
Корисна порада
Для кращого вкорінення живців рослин квітникарі радять засипати в контейнери або парники суміш листової й дернової землі, річкового піску і торфу. Щоб забезпечити саджанцям необхідну вологість, накривайте їх склом.