Чи потрібно прати нова постільна білизна.

Нове - не обов'язково чисте. Це стосується і одягу, і постільної білизни. Перед тим як вперше постелити щойно куплені простирадла, слід обов'язково випрати їх, навіть якщо білизна придбано в перевіреному місці. Це вбереже від чималої кількості неприємностей - несподівано виниклої алергії, розлучень фарби на тілі і домашньому одязі і навіть від шкірних захворювань.

Навіщо потрібна прання?

Перед тим як опинитися у вашому будинку, постільна білизна проходить довгий шлях. Після виготовлення рулони тканини лежать на складі, за ідеальну чистоту стелажів якого поручитися важко.
Хоча умови зберігання тканини строго регламентовані, виробник не завжди готовий їх дотримувати, а іноді і не має такої можливості - наприклад, якщо не вистачає місця, деякий час рулони можуть провести прямо на підлозі.
Потім матеріал надходить в розкрійний цех, а звідти - в швейний. На більшості фабрик процес пошиття білизни проходить в умовах, далеких від стерильності - на тканини може виявитися як мінімум пил, що покриває поверхні. Від місця, в якому ви придбали постільна білизна, залежить, скільки людина стосувалося його до вас. Якщо це білизна солідної фірми-виробника, куплене в спеціалізованому магазині, ступінь його чистоти заслуговує довіри. Проте трапляється, що люди здобувають постільна білизна в звичайних магазинах і навіть на вуличних лотках - до покупки упаковку могли розгортати, чіпати, можливо, не надто чистими руками. Тому прання потрібна не тільки для того, щоб видалити з тканини забруднення, а й для знищення мікробов.Іногда щойно куплене білизна має кілька неприємний запах. Це відбувається з кількох причин. Тканина могла ввібрати сторонні запахи під час зберігання, особливо в тому випадку, якщо герметичність упаковки була порушена. Запах білизні може надавати склад для обробки тканини - апретом, що включає крохмаль, синтетичні смоли та інші речовини. При першій пранні частина складу змивається, і білизна робиться м'якше.
Апретування необхідно для додання тканинам жорсткості, підвищення або зниження гігроскопічності.
Білизна може пахнути і з- за нанесеною на тканину фарби - в цьому випадку технологія фарбування, швидше за все, була порушена, і простирадла можуть линяти.

Як прати нову білизну?

Прати при високій температурі нову білизну необов'язково - достатньо буде делікатного прання при 40 градусах . Перед тим як відправити білизну в пральну машину, виверніть наволочки і підодіяльники навиворіт. Так ви зможете уникнути тертя тканини об внутрішні поверхні машини, через який на матеріалі можуть утворитися некрасиві білясті потертості.Гладіть білизну необхідно, якщо воно призначене для дитини або сильно пом'ялося при пранні. В інших випадках все залежить від вашого особистого бажання. Нова білизна, яке довго лежало в шафі або придбано в місці, не яскравому довіри, також краще випрасувати перед першим вживанням.