Як точити ковзани. жолоб на ковзанах.

Серед різних видів зимового спорту, мабуть, найпопулярнішим в народі розвагою можна назвати катання на ковзанах. Однак ковзани можуть доставити вам справжнє задоволення тільки тоді, коли кататися на них легко і приємно, і складається ця легкість не тільки з якості льоду на ковзанці і з якості самих ковзанів, але і зі ступеня заточки їх леза. Якщо лезо ковзанів затупилося, ви помітите, що ковзани вже не їдуть так швидко, як раніше. Заточити ковзани можна як у майстра, так і самостійно, за наявності потрібних інструментів.
Інструкція
1
Правильна заточка ковзанів увазі наявність жолобка на лезі, який робить катання комфортніше, завдяки меншому зіткненню леза з льодом. Якщо ви вирішили ув'язнити ковзани самостійно, не звертаючись до майстра, то вам буде потрібно шліфувальний круг з електродвигуном і спрямовуюча пластина.
2
За допомогою шліфувального круга зашліфуйте жолоб, після чого візьміть круглий напилок з лезом товщиною 4,5 мм і діаметром 10 мм, і вручну пропиляєте правильну глибину і форму жолоба, доводячи його глибину до 0,5-0,6 мм .
3
Формуючи жолоб, ви одночасно за допомогою напилка заточувати краю ковзанів. Звертайте увагу на те, наскільки симетричний жолоб коника - він не повинен схилятися в одну або іншу сторону. Щоб переконатися в рівномірності жолоби, візьміть будь-яку плоску лінійку або пластину і накладіть її поперек жолоба перпендикулярно лезу коника.
4
Металеві задирки з леза потрібно зняти за допомогою шліфувального бруска з дрібним зерном. Повторіть процедуру шліфовки на обох ковзанах, а потім перевірте, чи однаково заточені леза, і чи однаково сформований жолобок.
5
У разі заточки фігурних ковзанів жолоб може досягати 11-15 мм в глибину, а хокейні ковзани мають невеликий жолоб. Чим частіше ви катаєтеся на ковзанах - тим частіше їх потрібно заточувати.
6
Час від часу перевіряйте стан лез, і якщо ви помітили, що вони починають затупляться, відкоригуйте їх напилком або круглої наждачним шкуркою, не допускаючи сильного затуплення лез.
Щоб впевнено кататися на ковзанах, без проблем виконуючи елементи ковзання і гальмування і утримуючи рівновагу, леза повинні бути добре заточені. Техніка і спосіб заточування залежать від типу ковзанів і манери катання, але в будь-якому випадку, необхідно діяти уважно і ретельно, щоб забезпечити стійкість і безпеку на льоду.
Вам знадобиться
  • - наждак;
  • - шліфувальний круг;
  • - круглий напилок;
  • - дрібнозернистий брусок;
  • - заточка для ножів ;
  • - верстат для заточування ковзанів.
Інструкція
1
Для правильного катання на фігурних або хокейних ковзанах необхідно робити жолобки на лезі, тобто невеликі канавки з двома ребрами, які дозволяє збільшити тиск на лід для кращого ковзання. Але деякі вважають за краще кататися на плоских леза х. Визначте, який тип заточки вам більше підходить. Врахуйте, що ковзани з жолобком забезпечать зручне та легке катання з можливістю виконувати складні фігурні елементи, а також стійкість на поворотах і маневреність, а плоскі леза дозволяють добре розганятись і набирати швидкість.
2
Зверніться до майстра із заточування ковзанів, якщо у вас немає в цьому досвіду. Подібні послуги надають громадські катки, спеціалізовані магазини або майстерні по ремонту ковзанів. Не забудьте попередити майстра, якщо ви не хочете робити канавку, або вказати необхідну її глибину (чим глибше, тим стійкіше ковзани). Врахуйте, що якщо на ваших ковзанах вже є жолобок, в деяких місцях вам можуть відмовити в заточенню без нього - не завжди у майстрів є можливість сточити виїмку.
3
Щоб заточити леза ковзанів без канавки самостійно, скористайтеся звичайною заточуванням для ножів, тримаючи її строго перпендикулярно лезу. Після цього за допомогою наждачного паперу зніміть стружку.
4
Щоб зробити канавку, використовуйте якийсь наждачний інструмент - направляючу пластину або шліфувальний круг. Рівно посередині леза , по всій його довжині, виконайте рівномірний по ширині поглиблення. Круглим напильником надайте йому правильну форму - стежте, щоб жолоба не завалювався на яку-небудь сторону, щоб ребра були однакові. Для гарного катання допускається відхилення форми не більш ніж на 2-3 градуси. Глибина канавки у фігурних ковзанів повинна становити від 11 до 15 міліметрів, виїмка на хокейних ковзанах, як правило, глибше, але вже - відповідно до ширини леза . За допомогою дрібнозернистого бруска зніміть задирки. Приступайте до другого коника, стежте, щоб на обох жолобки були однакової глибини і форми, а також щоб на всіх ділянках леза зберігалася певна ширина.
5
Для того, щоб заточити ковзани для шорт-треку або бігові, необхідний спеціальний верстат, де пара кріпиться леза ми вгору і паралельно один одному. Спочатку широкий брусок заточує ковзани - формується рівна кромка, потім за допомогою тонкого бруска площину шліфується до дзеркального стану. При цьому важливо ретельно стежити, щоб не було нерівних країв, задирок або підозр на наявність канавки.