Як зробити настільну гру своїми руками.

Настільні ігри добре допомагають скоротати час, і, крім того, сприяють розвитку дрібної моторики у дітей, формують навички ігрового поведінки. Як зробити просту настільну гру своїми руками?
Вам знадобиться
  • Квасоля, картонна коробка, дві монети або ґудзики, фломастери, кольоровий папір, фетр, ножиці, клей
Інструкція
1
Існує старовинна російська забава - гра «блішки». Для неї потрібно зовсім небагато простих предметів: невелика коробка заввишки в 4-5 см і три десятка різнокольорових «блішок». Самі блішки традиційно представляють собою круглі пластинки розміром з велику гудзик. Ребра платівок повинні бути злегка сточені. При натисканні такі «блішки» підскакують. Чим швидше і сильніше ви натиснули, тим вище підскакує цей снаряд.
2
У часи «блішок» майстрували з дерева. Якщо ви вирішили вдатися до деревини, вибирайте липу. Підійдуть для цих цілей і звичайні гудзики різних кольорів - двох, трьох або чотирьох (по числу граючих). Дуже симпатичних і простих «блішок» ви отримаєте, якщо візьмете зерна квасолі, при цьому бажано використовувати фасолінки двох кольорів.
3
Приготуйте ігрове поле. Його можна зробити зі звичайної коробки з-під цукерок. Коробка може бути прямокутної форми або навіть кругла. Оклейте коробку кольоровим папером. Бортики зробіть одноколірними, а дно коробки розділіть на дві частини, для кожної з яких передбачте свій колір. На дно нанесіть лінії розмітки - коло в центрі поля і півкола на кожній стороні біля «воріт». Ігровий майданчик для наших «блішок» готова.
4
Візьміть шматочок фетру або іншого щільного матеріалу. З нього виріжте два невеликих кружечка. Як шаблон зручно використовувати кавову чашку, яку можна просто обвести по контуру. Диски знадобляться для деяких варіантів гри. Справа в тому, що фасолінки краще стрибають з м'якій поверхні.
5
Варіантів гри може бути як завгодно багато, при цьому не завжди знадобиться ігрове поле. Заснована гра на стрибучості «блішок». Натисніть на край квасолі монеткою або ґудзиком, і вона підстрибне як жива блоха. Тепер залишається тільки встановити правила: потрапити «блошкой» в миску, накрити однієї «блошкой» іншу, позмагатися у відстані, на яке здатна стрибнути ваша «блошка» і т.д.
6
При використанні варіанта з ігровим полем знадобляться два гравця. Поле покладіть перед собою. Гравці з рівним числом «блішок» розташовуються перед полем. Завдання - потрапити квасолею в протилежні ворота. Якщо ви потрапили на свій колір, можна забрати з поля «блішки» і скористатися нею при черговому ході. Якщо «блошка» виявилася на половині супротивника, не потрапивши в ворота, квасоля залишається на місці, очко не присуджується. Гра триває доти, поки у когось з гравців не закінчаться всі «блішки». Кількість «блішок» може бути різним, наприклад, кожна команда може виставити на поле по десяти фасолінок.
7
Така гра коштує практично копійки, а виготовити її можна спільно з дітьми всього за 15-20 хвилин. Грайте і отримуйте насолоду від старовинної російської забави.