Як реєструються товарні знаки.

Товарні знаки дозволяють виділити продукцію однієї компанії серед товарів конкурентів. Якщо ви не хочете щоб вашим фірмовим позначенням товару користувалися конкуренти, то зверніться до інституту промислової власності, що є підрозділом державного органу у сфері інтелектуальної власності, і зареєструйте свій товарний знак.

Процес реєстрації бажано почати не менш ніж за 6 місяців до випуску товару на вітрину. Хочете зареєструвати товарний знак? Для цього вам буде потрібно:

  1. Створити товарний знак відповідно до вимог закону Росії 3520-I від 23.09.92 р Ваш знак може бути різнобарвним, не повинен включати в себе тільки слова і зображення, він може являти собою одне або декілька слів, малюнків, підписів, а також бути змішаним.
  2. Заповнити заявку на реєстрацію знака, подати її в реєструючий орган. Її форма затверджена Наказом Роспатенту від 5.03.03 №32, а також заяву для реєстрації в якості товарного знака позначення знака, в якому необхідно вказати свої особисті дані, вказати товарний знак і описати його. Не допустіть помилок при заповненні заявки. Визначте, в якому з класів товарів (послуг) реєструватиметься ваш знак, керуючись при цьому класифікацією товарів (послуг) від 15.06.57 г (документ міжнародного права). Чим більше класів ви вкажіть, тим більше буде сума державного мита.
  3. Сплатіть державне мито, прикладіть квитанцію до заявки, а також основні внутрішні документи вашої організації (статут, свідоцтво про держреєстрацію).
  4. Перед подачею заявки на реєстрацію , можете зробити перевірку вашого знака на наявність аналогічного. Для цього зверніться з письмовим запитом в ФИПС, сплативши встановлений тариф. Якщо ви отримаєте негативний результат, то заощадите і час, і гроші.
  5. З дня подачі заявки фахівці ФИПС протягом місяця проведуть формальну експертизу - перевірять правильність заповнення заявки, відповідність вимогам доданих до заявки документів. Якщо порушень не виявлено, заявку приймуть до розгляду. Якщо ж у експертів виникнуть питання, які потребують пояснень, ви отримаєте запит. Дайте відповідь експертам протягом двох місяців, щоб вони не відхилили заявку.
  6. Після закінчення формальної експертизи, фахівці приступлять до експертизи заявленого позначення (приблизний термін 18 місяців): не збігається чи заявлений вами знак з іншими зареєстрованими знаками. При позитивному висновку експертів, ви станете власником зареєстрованого товарного знака.
  7. Тепер можете отримати довгоочікуваний документ про те, що ви зареєстрували товарний знак, для цього сплатите 10 000 рублів, і протягом 2 місяців, як отримали рішення про реєстрацію, направте платіжний документ разом із супровідним листом в ФИПС. Дане свідоцтво буде дійсно 10 років.