Як в'язати спицями витягнуті петлі. Витягнуті петлі спицями.

Витягнуті петлі - це один з різновидів знятих петель. Вони допомагають прикрасити в'язане виріб і урізноманітнити навіть найпростіший звичний візерунок. Щоб навчитися їх в'язати, досить запам'ятати алгоритм роботи і витратити 15-20 хвилин на виконання декількох тренувальних вправ.
Вам знадобиться
  • Спиці, нитки
Інструкція
1
Короткі зняті петлі знімаються на висоту одного або двох рядів. Щоб їх зв'язати, всуньте спицю в петлю справа наліво і зніміть на праву спицю, що не провязав.
2
Довгі витягнуті петлі ширше - до 6 рядів. Якщо вам потрібен саме такий результат, покладіть робочу нитку на вказівний палець, введіть зліва направо праву спицю в петлю. Кінець спиці 2-3 рази оберніть ниткою за годинниковою стрілкою. Зберігаючи витки в тому ж положенні, втягніть спицю назад у петлю і зніміть Провязав петлю на праву спицю.
3
У другому і наступних рядах спицю вводите справа наліво. Петлю, яка вийшла з витків, знімайте, чи не пров'язуючи.
4
Щоб закріпити навички, потренуйтеся на невеликому шматочку в'язання, коли у вас буде вільний час. Спочатку спробуйте зробити гумку з коротких знятих петель. Для цього наберіть непарне число петель на спиці і сформуйте полотно заввишки в 3-4 ряди будь-яким стандартним способом в'язки. Потім наберіть один ряд, чергуючи по одній лицьові і виворітні. Наступний і всі інші парні ряди в'яжіть зі звичайних лицьових і знятих виворітних петель.
5
Друга вправа дозволить вам зв'язати витягнуті петлі на виворітній гладі. Наберіть непарна кількість петель. У першому ряду зв'яжіть 4 виворітні, одну лицьову з двома витками (як в п.2), 5 виворітних. Чергуйте лицьову з п'ятьма виворітними до кінця ряду. В кінці пров'яжіть лицьову з витками, 4 виворітних і одну кромочную. У другому ряду зробіть 4 лицьові петлі, одну зніміть і витягніть, спустивши зі спиці витки, потім наберіть 5 лицьових. В кінці ряду 1 петлю зніміть, наберіть 4 лицьові і 1 кромочную. Третій ряд складається з 4 виворітних, однією знятої, п'яти виворітних. Коли дійдете до кінця ряду, 1 петлю зніміть і наберіть 4 виворітних і кромочную. Повторюйте візерунок, почергово використовуючи схеми другого і третього рядів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=yVeGNvWhOm8
Корисна порада
Якщо короткі і довгі зняті (витягнуті) петлі стягують полотно, перед лицьовій петлею зробіть накид, і тільки після цього пров'яжіть її. На вивороті же зніміть її і скиньте накид зі спиці.