Як берегти книгу.

Книги - найдавніший джерело знань на землі. Століття за століттям люди передавали накопичений досвід майбутнім поколінням, використовуючи папір і перо. Навіть зараз, з розвитком технологій і появою електронних та аудіо-книг, їх паперові аналоги не втрачають своїх позицій. Потримати в руках, погортати і відчути запах книжкової папери - такі відчуття може викликати тільки друкована книга. Саме тому так важливо правильно їх зберігати і берегти.
Інструкція
1
Так як книги легко порошаться, зберігати їх необхідно в шафах або засклених полицях. Видаляти пил найкраще пилососом. Або, можна під час прибирання витирати їх сухою ганчірочкою (ніколи не використовуйте засобів для чищення). Ще один спосіб - поплескувати книги, одну про іншу. Робити це варто на вулиці або перед відкритим вікном.
2
Щоб книги довше зберігалися, їх рекомендується переплітати. Завдяки цьому їх простіше утримувати в чистоті, і термін зберігання буде більше. В якості альтернативи цьому непростому процесу послужить обгортання книг. Зробити обгортку можна з будь-якого паперу, наприклад, звичайних старих газет.
3
Якщо на полицях в шафах немає місця, зберігати книги слід в коробках. Місце для зберігання повинне добре провітрюватися, і не перебувати поруч із постійним джерелами тепла, такими як батарея. Для того, щоб зберегти книги, не варто використовувати целофанові пакети.
4
Видаляйте різні стікери і наклейки з книги, якими ви користувалися під час читання. Через час вони можуть зіпсувати її.
Зверніть увагу
Не зберігайте книги на балконі. Від постійних перепадів температур зіпсується клей, яким скріплені книги.
Корисна порада
Для зручності краще розсортувати вашу бібліотеку. Порядок може бути будь-яким: за жанрами, за алфавітом, навіть за кольором обкладинок. Улюблені і ще не прочитані книги виставити на чільне місце.
Асортимент сучасних магазинів здатний витягнути все кошти з вашого гаманця. Настільки приємні, новряд Чи корисні дрібниці на полицях і безліч можливостей відпочинку не дозволяють збирати гроші на більш важливі покупки. А робити це не так вже й складно.
Інструкція
1
Плануйте витрати. Цей пункт є одним з найважливіших в процесі економії. Планування витрат на певний період часу (тиждень, місяць) дає велику перевагу. Виділяйте головні пункти витрат - оплата комунальних рахунків, іпотеки, кредиту та інші. Визначте статті доходів. На решту коштів ви можете купувати другорядне. Не вмикайте в список малозначимі дрібниці. Переглянувши список, ви зрозумієте, що деякі речі вам і зовсім не потрібні, а якісь витрати цілком можуть почекати.
2
Складайте список покупок. Похід в гіпермаркет всією сім'єю зазвичай закінчується двома візками з товаром на багато тисяч рублів. Сядьте вдома в спокійній обстановці і складіть список того, що вам дійсно потрібно. Продукти харчування на тиждень для приготування запланованих страв, побутова хімія не про запас, а тільки та, що скінчилася і так далі. Позбавте свій бюджет від зайвих витрат. Ви помітите, що зіпсованих продуктів стане менше, а місця в шафах і грошей в кишені - більше.
3
відкладається. Золоте правило по економії коштів - відкладати десять відсотків від доходів. З таким підходом у вас завжди будуть кошти для незапланованих витрат (терміновий ремонт після прорвалася труби, заміна бампера після аварії та інші неприємності, які трапляються досить часто). Крім цього, ви отримаєте фінансову подушку, так необхідну в настільки нестабільної економічної ситуації.
4
Ведіть здоровий спосіб життя. Цей вже обридлий усім рада допоможе не тільки поправити здоров'я, але і заощадити купу засобів. Суть в тому, що здорова їжа коштує набагато менше шкідливою. Виключіть зі свого раціону пиво, інші спиртні напої, чіпси, шоколадні батончики та інші не цілком корисні речі. Киньте палити. Після цього у вашому бюджеті з'явиться чимала сума, яку ви зможете витратити на більш потрібні покупки.
5
Запрошуйте друзів додому. Приватні похід в ресторани, кафе та клуби пробивають пролом у сімейному бюджеті. Але не варто впадати у відчай і не бачитися з друзями. Кличте їх додому! Затишні посиденьки так само допоможуть розслабитися та поспілкуватися в приємній компанії, як і вихід у світ, але з найменшими затратами.