Як закріпити нитку при вишивці хрестом. Закріплення нитки при вишивці хрестом.

Вишивання хрестом - це чудове і трудомістка хобі. За допомогою вишивки можна зробити приголомшливі картини. Для того, щоб ваші вишивки виходили дуже акуратні і на професійному рівні, потрібно навчитися непомітно закріплювати нитка.
Вам знадобиться
  • пяльці
  • Нитки
  • Голка для вишивання
  • Ножиці
Інструкція
1
Нитки при вишивці потрібно дуже акуратно і міцно закріплювати всередині стібків. Це потрібно для того, щоб вишивка акуратно виглядала, була рівною, без горбків і не розпускали при пранні. Також за вузлики може чіплятися нитка в процесі вишивання, що може дуже заважати.
2
Перший спосіб закріплення нитки підходить в тому випадку, якщо вишивка планується парною кількістю ниток. На при заходів, якщо ви вишиваєте в дві нитки, для цього потрібно взяти одинарний відрізок нитки, але довжина повинна бути в два рази більше тієї, якою ви зазвичай вишиваєте і скласти навпіл. Потім потрібно вставити нитка в голку таким чином, щоб обрізані кінці пройшли в вушко, а на кінці нитка була цілісна. На початку вишивки введіть голку з виворітного боку, але не витягайте всю нитка на лицьову, а при тримаєте петельку.После цього потрібно вивести голку поряд на виворітну сторону і всунути її в петельку . Залишилося тільки затягнути петлю і продовжити вишивати далі за схемою.
3
Наступний спосіб підійде вам при використанні будь-якої кількості ниток. В цьому випадку початок нитки ховається під стібками. Для цього потрібно почати вишивку з вивороту і залишити там хвостик нитки довжиною близько трьох сантиметрів. Після цього потрібно робити стібки таким чином, щоб хвостик захоплювався стібками, і нитка закривалася. Якщо хвостик виявився занадто довгий, його можна обрізати. Тільки стежте за тим, щоб не менше двох сантиметрів нитки було закріплено, інакше вишивка може розпуститися.
4
Ще один спосіб закріплення нитки - з тимчасовим вузликом. Цей спосіб виправданий, якщо хвостик нитки вам занадто заважає при вишивці. Для цього ви робите на нитці тимчасовий вузлик, який не дозволяє розпускатися вашої вишивці, але коли ви закінчуєте вишивку в цьому сегменті, то за допомогою голки заховував хвостик у вже готові хрестики з виворітного боку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=P5Lf33MplKc
Зверніть увагу
Прати вишивки можна тільки вручну і дуже акуратно.
Корисна порада
Нитку для більш ретельного закріпленні можна перехльостувати всередині хрестика.
Вузлики на тканини є вкрай небажаними, оскільки вони роблять виворітну сторону вироби неохайною. Вузлики нерідко стають причиною поява горбків на тканини, при вишиванні за них може чіплятися нитка. Крім того вузлики до деформації тканини і під час прання часто розв'язуються. Тому допускається використання вузликів лише в крайніх випадках. Головне правило вишивки говорить про те, що акуратна виворіт забезпечує виробу хороший зовнішній вигляд. Так що, прийміть до відома.
Інструкція
1
Про способи закріплення нитки: Спосіб «Петля» - найекономічніший, але застосовуваний лише в тих випадках, коли для вишивання використовується парне число волокон нитки. У разі, коли ви користуєтеся ниткою в два складання, візьміть одинарну нитку в два рази більшої довжини, ніж ті, якими ви вже звикли вишивати. Тепер складіть її рівно навпіл. Вставте нитку в вушко голки обрізаними кінцями. На кінці цієї нитки буде згин. Там, де ви плануєте почати вишивати, з вивороту на лицьову сторону проткніть тканину голкою і витягніть нитку майже повністю, виключаючи петельку. Далі виведіть голку назад на виворіт, проткнув тканину поруч, після чого всуньте голку в підготовлену петельку і акуратно її затягніть.
2
Якщо ж вишивання ведеться непарним числом ниток, використовуються інші методи. Приміром, такий метод, без вузлика: Почніть вишивати в 2 см від місця, де потрібно зробити самий перший стібок. Кінець нитки залиште на поверхні тканини. Далі акуратно розташуйте нитку під тканиною так, щоб кожен новий стібок закривав собою нитку. Після декількох стібків витягніть непотрібний більш кінець нитки на зворотну сторону і пропустіть під стібками або просто обріжте.
3
Метод з вузликом: дуже схожий на попередній, але тільки на кінці нитки зав'язується вузлик. Це робиться для того, щоб нитка нікуди не вислизала. Після декількох стібків просто видаліть вузлик, а нитка сховайте під стібками.
4
Спосіб з вузликом назовні. Відрізняється від двох попередніх тим, що кінець нитки, на якому ви зав`язуєте вузлик, закріплюється так, що кожен новий стібок не охоплює нитка. Як виконайте стільки стібків, скільки вам необхідно, обріжте якір і сховайте залишився кінець нитки на звороті тканини під стібками. Даний спосіб представляє більше свободи.
5
І останній спосіб закріплювати нитку - під стібками. Якщо у вас є вже вишиті рядки, які знаходяться по близькості до того місця, куди ви збираєтеся закріпити нитку, можна її пропустити під чотирма або п'ятьма стібками із зворотного боку. Щоб закріпити нитку, ви можете її перехлестнуть навколо одного з перших стібків.