Як читати по складах.

Вчителі та психологи останнім часом все частіше говорять про можливість навчати дитину читанню не раніше чотирьох-п'яти років. До п'яти років ваш малюк вже може добре розмовляти, чує звуки, йому цікаво в грі експериментувати з ними. Батьки через гру повинні допомогти дитині освоїти нелегкі навички читання.

На прилавках книжкових магазинів можна знайти безліч барвистої літератури, що обіцяє познайомити вашої дитини з таємничим світом букв і навчити його читати по складах. Але відкриваючи такі книги і перегортаючи сторінки, відчуваєш суцільне розчарування. На перших сторінках автори розташовують букви, правда красиві, а потім йде пропозиція скласти ці букви у склади. І все. Але як малюкові навчитися читати по складах?

  1. Перш за все, необхідно запастися терпінням батькам. Кожну вільну хвилинку присвячуйте ігровим заняттям з дитиною. Просіть його повторювати за вами всілякі звуки, зображайте разом з ним гудок паровоза або гогот гусей, мукання корови або мекання овець. Батькам тут вистачить місця для творчої фантазії.
  2. Переходячи до вивчення букв, запам'ятайте один цінний рада. Чи не заучуйте з дитиною літери «Ем», «Ен» і так далі. Вчіть малюка вимовляти «М», «Н». Чому? Як ваш малюк зрозуміє з'єднання букв «Ем» і «А» в склад «МА». А ось літери «М» і «А» йому вже легше буде подати разом.
  3. Для дитини найпростіше буде заучувати в грі склади-злиття. Для цього вам багато раз доведеться вимовляти склади. Поступово дитина навчиться знаходити склад у званих вами словах. А потім через гру дитина сама буде знаходити склад, намальований на картці і впевнено його вимовляти.

Все навчання проходить через гру. Грати можна в музичну гру: попросіть дитину допомогти заспівати пісеньку двом буквах, які недавно зустрілися. Попросіть малюка привезти на машинці цеглинки: КА, КУ, КЕ. Грати з дитиною можна де завгодно, при цьому він поступово буде запам'ятовувати склади, а потім навчиться читати по слогам.Сложнее доведеться з вивченням зворотних складів. Потрібно своєчасно попередити невірне читання дитиною складів і вказати відмінності в читанні складів, що складаються з одних букв: МА-АМ, РА-АР, НА-АН, ПА-АП і так далее.Деті, які не запам'ятовують склади, а бачать в них лише літери, дуже тривалий час не можуть підійти до складового читання, читання слів, що згодом не дає довго збільшити швидкість читання в школі.