Як дізнатися Яка платформа. Як проверітьна Який платформі windows xp.

Іноді користувачеві персонального комп'ютера потрібно дізнатися версію операційної системи або платформи, яка встановлена на його ПК. Визначити її можна і за зовнішнім виглядом, але теми оформлення, які так подобаються багатьом, повністю вводять в оману. Оформлення Windows XP може бути схоже на Windows Vista або Windows Seven, а Windows Seven може бути зовні схожа на систему сімейства Linux. Щоб розібратися в цій плутанині, скористайтеся порадами, описаними в цій статті.
Вам знадобиться
  • Програмне забезпечення Everest Ultimate Edition, апплет «Властивості системи», командний рядок.
Інструкція
1
Щоб визначити платформу сімейства Windows, перейдіть до аплету «Властивості системи». Натисніть правою кнопкою миші на значку «Мій комп'ютер», з випадаючого контекстного меню виберіть пункт "Властивості". «Мій комп'ютер» розташовується на робочому столі або в меню «Пуск». При його відсутності можна запустити «Властивості системи» альтернативним способом: натисніть меню «Пуск», виберіть пункт «Панель управління», у вікні, двічі клацніть по значку «Система». У вікні, ви побачите назва операційної системи. Якщо в назві системи присутній повне найменування сервіс пака, то платформа 32-бітна, інакше 64-бітна.
2
Також платформу сімейства Windows можна визначити за допомогою програми Everest. Після запуску програми виберіть розділ «Операційна система», потім пункт «Операційна система», потім «Властивості операційної системи», потім «Тип ядра ОС». У цьому рядку вказано значення, яке закінчується на N-bit. Цифра, зазначена замість букви N, означатиме розрядність системи.
3
В операційних системах сімейства Linux все набагато простіше. Досить викликати командний рядок, а потім ввести таке значення: cat `ls/etc/* {-, _} {release, version} 2>/dev/null | head -n 1`.