Як перевірити звукову карту. Перевірка працездатності звукової карти.

Повертаючись додому, включивши комп'ютер, одного разу ви можете виявити, що з колонок не чутно звук улюбленої пісні. Щоб знайти причину відсутності звуку, вам необхідно перевірити свою звукову карту на працездатність. Ця перевірка включає в себе тестування не тільки звуковий плати, але і колонок, а також всіх сполучних проводів. Про те, як все це зробити, читайте далі.
Вам знадобиться
  • Перевірка системних налаштувань звукової плати, перевірка з'єднання сполучних проводів.
Інструкція
1
Перш за все, варто звернути увагу на надійність з'єднання всіх проводів. Таких сполук може бути декілька, в залежності від звукової апаратури. Основною провід, по якому передається звуковий сигнал - це провід від звукової плати до колонок. Також можуть бути несправні з'єднувальні дроти самих колонок. Основний сигнал йде на одну колонку (головну), а від головної колонки сигнал йде до другої колонці. Щоб перевірити надійність з'єднання проводів, підключіть до колонок будь-який пристрій, яке відтворює звук. Наприклад, mp3-плеєр або стільниковий телефон. У плеєра такий же роз'єм, як і у звуковий плати. Наявність звуку під час прослуховування плеєра каже про працездатність колонок.
2
Щоб перевірити працездатність звукової карти, необхідно після завантаження операційної системи запустити аплет «Властивості: Звуки і аудіопристрої». Натисніть меню «Пуск», виберіть пункт «Панель управління». У вікні, виберіть пункт «Звуки і аудіопристрої». В цьому апплете зніміть галочку з пункту «Вимкнути звук», якщо вона там стоїть, а також збільште гучність мікшера до максимуму (перетягніть курсором покажчик в крайнє праве положення).
3
Працездатність звуковий плати можна запустити через настройку властивостей плати. Натисніть меню «Пуск», виберіть пункт «Панель управління». У вікні, виберіть пункт з назвою вашої звукової плати, для плат Realtek він назвается «Realtek HD Конфігурація аудіо». У вікні, виберіть вкладку, на якій є можливість прослухати тестовий сигнал. По черзі буде відтворюватися звук з лівої колонки, а потім з правої колонки. За відсутності звуку варто задуматися про ремонт або зміні звукової плати.
Модель звукової карти треба знати для установки драйвера. Вона може бути як інтегрована в материнську плату, так і окремим пристроєм. Подивитися, який у вас звуковий адаптер, в будь-якій операційній системі Windows можна в диспетчері пристроїв.
Інструкція
1
Натисніть на кнопку «Пуск» в лівому нижньому куті екрану.
2
Клацніть правою кнопкою миші по іконці «Мій комп'ютер» і в меню виберіть пункт "Властивості". На екрані відобразитися вікно «Система».
3
Зліва, на бічній панелі, натисніть на рядок «Диспетчер пристроїв». Windows попросить дозволу на його відкриття, натисніть «Ок». У разі, якщо на вашому комп'ютері встановлений пароль адміністратора, введіть його.
4
Перед вами відобразитися консоль з переліком всього встановленого на комп'ютері устаткування.
5
Знайдіть розділ «Звукові, відео та ігрові пристрої" і клацніть значок «+» навпроти нього. Перед вами розгорнеться список звукових карт, встановлених на компьютере.Строка з назвою звукової карти виглядає так: «Realtek High Defenition Audio» .Для того, щоб подивитися докладні відомості про неї, натисніть правою кнопкою миші по її назві і виберіть пункт меню "Властивості" .
Корисна порада
Для зручного перегляду відомостей про обладнання комп'ютера можна встановити спеціальне програмне забезпечення, наприклад Everest.