Як знизити витрату палива.

Високий витрата палива - наслідок різних причин. Справа може бути і в несправності автомобіля, і в поганій регулюванню компонентів, і в загальній перевантаженості, а також у вашій манері їзди. Встановивши причини «ненажерливості» автомобіля і провівши деякі поліпшення, ви зможете зменшити витрата палива навіть на 20 відсотків.
Вам знадобиться
  • Бортовий комп'ютер, послуги автомеханіка
Інструкція
1
Для того, щоб поставити «діагноз» своєму автомобілю зручно буде скористатися бортовим комп'ютером. Вони продаються як комплектуючі та встановлюються на будь-яку модель автомобіля (за винятком зовсім старих). Це взагалі не зайва річ: крім поточного витрата а палива він показує й іншу корисну інформацію.Понаблюдав за показаннями бортового комп'ютера, можна побачити, в чому ж причина високого витрата а палива .Якщо ваш стиль водіння можна назвати агресивним (різкі ривки від світлофора до світлофора з різким же гальмуванням), то, швидше за все, причина саме в цьому. Різкий розгін збільшує витрата майже в два рази, ви легко побачите це на компьютере.Еслі ви готові змінити стиль водіння, то зробіть це в першу чергу.
2
Займіться зовнішнім оглядом автомобіля. Спойлери, антикрила, імпровізовані декоративні елементи, «мухобойки» впливають на витрата палива досить суттєво. Від них краще позбутися. Не варто возити з собою і багажник на даху, якщо ви не користуєтеся ним кожен день. Він збільшує витрата на 10-15%.
3
Слідкуйте за станом машини. Агрегатів, які впливають на споживання палива дуже багато, навіть якщо вони не пов'язані з цим безпосередньо. Вчасно міняйте масло, повітряні фільтри, гуму, свічки запалювання. Відрегулюйте термостат, розвал-сходження, тиск в шинах, і обороти холостого ходу. Обов'язково перевірте чи не пропускає пари кришка бензобака.
4
Існують і екстрені способи скорочення витрата а палива. Використовувати їх повсякденно досить некомфортно, а от щоб дотягнути до заправки - більш ніж корисно. Якщо бензин закінчується, то закрийте вікна (зникне парусність) і вимкніть кондиціонер. Тільки це допоможе знизити витрата на 15-20%. Знизьте швидкість до 90 км/ч. Ця швидкість на заміських трасах оптимальна по споживанню палива.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=UrY_BgcEWPY
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що сильно впливають на «апетит» двигуна електроприлади. Магнітола, підігрів видінь, додаткові фари - все це навантажує генератор, який, в свою чергу, «вантажить» двигун.
При тривалій експлуатації дизельного двигуна витрата палива може істотно збільшуватися. Це пов'язано, насамперед, з зносом деяких частин агрегату і зміною властивостей мастильних матеріалів. Виконавши деякі рекомендації, ви зможете продовжити термін дії дизеля і знизити витрата палива.
Інструкція
1
Використовуйте для зниження витрата а палива оптимальний стиль водіння автомобіля. Пересування повинно бути спокійним, а обороти двигуна бажано зберігати в межах 1600-2000 оборотів в хвилину. Значний витрата палива спостерігається, коли автомобіль перемикається на підвищену передачу при високих оборотах. Тому намагайтеся не підвищувати обороти занадто сильно, щоб не збільшувати навантаження на агрегати.
2
Огляньте повітряний фільтр дизельного двигуна. Для цього від'єднайте його і візуально перевірте на просвіт. Якщо наповнювач фільтра не пропускає світло, його слід замінити. Проведіть заміну фільтру на новий і періодично перевіряйте його стан. Новий фільтр дозволяє двигуну працювати на менших оборотах і суттєво знизити витрата дизельного палива.
3
Використовуйте для двигуна масло з низькою в'язкістю. Вибирайте високоякісні матеріали перевірених і визнаних виробників. Такий захід також дозволяє збільшити термін служби дизеля і призводить до пониження витрата а палива на кілька відсотків. Дотримуйтесь встановлених виробником терміни заміни масла.
4
Звіртеся із зазначеними в технічній документації автомобіля нормами тиску в шинах і збільште рекомендовані параметри на 0,2 атмосфери. Це зменшить опір автомобіля коченню і, відповідно, витрата дизельного палива. Використовуйте цей спосіб обережно, оскільки перекачані шини роблять хід автомобіля більш жорстким і можуть скоротити термін служби підвіски.
5
Слідкуйте, щоб турбіна, якою обладнаний двигун, який не накачувала зайво циліндри, оскільки активна накачування веде до підвищення витрата а палива. Якщо правила експлуатації дозволяють, відключіть турбіну. При цьому враховуйте, що тягові властивості двигуна істотно зменшаться. Виберіть, що для вас важливіше - тяга або економія палива.