Як вирощувати льон.

Більшість тканин від батисту до брезенту виготовляється з льону. Для того, щоб вирощувати цю рослину, необхідно докласти безліч сил і старанності.
Інструкція
1
У Росії вирощують льон трьох видів - довгунець, межеумок і кудряш. Найбільш поширеним є льон -долгунец, так як він має найдовшу прядильное волокно - до 120 см.
2
Грунт, в якій повинен рости льон , потребує вапнування. Перед посівом грунт повинен бути ретельно вирівняна і прікататься.
3
За 2-6 місяців (залежно від вологості) насіння льону протравливаются, після чого льон висівається в средневесенніе терміни, коли верхній шар ґрунту прогріється до 6-8 градусів Цельсія.
4
Самий широко поширений спосіб посіву льону-довгунця - узкорядний, з міжряддями шириною близько 7,5 см.
5
Краща глибина посіву насіння льону становить від 1,5 до 3 см.
6
Догляд за льоном увазі післяпосівне прикочування, знищення ґрунтової кірки, боротьбу з бур'янами та шкідниками (особливу увагу необхідно приділити захисту від лляної блохи - найбільш небезпечного шкідника для цієї культури), попередження втрат від дитячої хвороби, обробку препаратами для підсушування льону на корню.
7
найскладніший період в льноводстве - прибирання льону. Її планують з таким обліком, щоб зібрати не тільки волокна, а й насіння, який необхідні для подальшого посіву, а також для переробки в льняне масло. Таким чином, оптимальним терміном збирання вважається фаза ранньої жовтої стиглості льону.
8
Фаза стиглості визначається по довжині стебла, звільнився від листя, за кольором коробочок і по насінню, які в них містяться.
9
Оптимальні строки збирання становлять 10-12 днів.
10
Слід пам'ятати, що для оптимального вирощування льону, необхідно повторювати його посів на одному і тому ж полі через 5-6 років, інакше наступає льноутом льон ие. Щоб цього не відбувалося рекомендується чергувати посіви льону з посівами озимих зернових, ярої пшениці.
Корисна порада
Існує народна прикмета: якщо набрякли нирки у липи, то пора висаджувати насіння льону в землю.
Льняні тканини по праву вважаються одними з кращих, але не всі сорти льону підходять для їх вироблення. Тонкі нитки виходять тільки з високоякісних рослин, квітучих білим кольором. Процес цей досить трудомісткий, але заради інтересу можна спробувати виростити льон і самостійно.
Інструкція
1
Насіння льону важко назвати великими, в довжину одне зернятко ледь досягає 5 мм. Розраховуйте час висадки його в грунт, виходячи з того, що для повного визрівання рослині зажадає від 12 до 14 тижнів.
2
Неможливо знайти поле, на якому 2 роки поспіль вирощувався б льон . Досвідчені агрономи радять після збору льону дати землі відпочити 5-7 років, щоб уникнути виснаження грунту і вберегти майбутні врожаї від можливого ураження хвороботворними бактеріями.
3
Грунт для висадки льону повинна бути пухкої, щоб визріли рослини можна було видирати разом з коренем. Місце, на якому ви розташуєте свої посадки, має бути захищеним від сильного вітру. Стебла льону дуже крихкі і можуть ламатися під його поривами.
4
Насіння льону володіють не дуже гарною схожістю, тому краще висівати їх погуще. Якщо виникне необхідність, ви завжди зможете їх прорідити.
5
Залежно від умов, льон може проростати до трьох тижнів, тому не потрібно впадати у відчай, якщо доведеться чекати сходів небагатьом довше звичайного. Запасіться терпінням, добре зволожуйте грунт, і незабаром із землі здадуться перші паростки.
6
Рослина льону являє собою стебло з розташованими вздовж нього листям. Найбільша кількість їх утворюється у льону до періоду цвітіння, з утворенням зав'язей листя починає потихеньку відмирати.
7
Як тільки плоди льону почнуть гриміти, уподібнюючись брязкальці, насіння вважаються дозрілими, а льон - готовим до збору та подальшої обробки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=5zsvYKT3i7s