Як оформляти креслення. Як жеарішь волоські горіхи.

При оформленні виробничих і навчальних креслень повинні дотримуватися норми, встановлені ГОСТом ЕСКД. Існує декілька міжнародних стандартів на допустимий формат креслень . Креслення обов'язково виконується в спеціальній рамці. Вся супровідна інформація на кресленні вказується строго певним шрифтом. Зміст і розмір написів також регламентується. Креслення можуть розташовуватися на аркушах, як у вертикальному, так і в горизонтальному положенні. При створенні креслення використовується встановленого виду формат аркуша та інструменти.
Вам знадобиться
  • ГОСТ ЕСКД 2.109-73, 2.304-81 і 2.316-68, олівці з твердим і твердомягкім грифелем, щільний аркуш паперу потрібного формату.
Інструкція
1
Згідно ГОСТ 2.109-73 будь-які креслення можуть виконуватися на аркушах наступних форматів: А1, А2, А3, А4 ,. Найбільш малий формат з розмірами 210 x 297 мм називають також альбомним. Аркуш формату А1 або ватман становить 841 x 1189 мм. Все побудови і написи при оформленні креслення виконуються вручну твердим або твердомягкім олівцем. На виробництві для цього використовуються спеціальні машини.
2
Перш за все, візьміть необхідний аркуш паперу і виконайте обмежуючу рамку креслення. Для цього проведіть суцільну основну лінію, відступивши від краю аркуша праворуч, знизу і зверху по 5 мм, а зліва - 20 мм.
3
Виконайте рамку для основного напису на кресленні. Рамка основного напису завжди розміщується в правому нижньому куті аркуша відповідно до ГОСТу 2.316-68. При цьому для виробничих креслень аркуш формату А4 за стандартом повинен розташовуватися тільки в вертикальному положенні. Для інших форматів такого обмеження немає. В навчальному процесі робиться виняток для формату А4 - допускається виконувати рамку при будь-якому положенні листа. Виконайте основний напис на аркуші у вигляді прямокутника за встановленими в ГОСТ розмірам.
4
Для оформлення креслення необхідно знати відомості про зображеного виробі: призначення, назва і основні характеристики. Нанесіть на креслення всі необхідні написи відповідно до ГОСТ ЕСКД 2.304-81. Написи виконуються спеціальним креслярським шрифтом типу А чи Б залежно від заданих умов і застосовуваного стандарту.
5
Сам креслення виконується після оформлення рамки і основного напису. Розташуйте його всередині рамки по центру окресленої зони.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=wt5uW8edscg