Як пофарбувати пластмасу.

Забарвлення пластмаси тільки на перший погляд є простою справою. Насправді для того, щоб забарвлений пластик виглядав красиво, необхідно знати деякі тонкощі підготовки та безпосередньо самої фарбування таких виробів.
Інструкція
1
Перш за все необхідно ретельно підготувати покриття, які ви хочете пофарбувати. Воно має бути чистим і сухим, без залишків гидрофобной змащення й інших забруднень. Додаткової підготовки не потрібно, якщо тільки ви плануєте пофарбувати полістирол або АБС пластик водними акриловими фарбами.
2
Якщо вам необхідно пофарбувати поліпропілен або поліамід, то поверхня такого пластика необхідно попередньо обробити промотором адгезії для поліпропілену, який наноситься за допомогою розпилення чи протирання. Після цього промотору необхідно дати підсохнути протягом 1 хвилини.
3
Пам'ятайте, що температура фарби, пластмаси та фарбувального обладнання повинна бути однаковою. Ідеальна температура в приміщенні повинна бути не менше 18 градусів Цельсія при вологості не більше 80%.
4
Як правило, забарвлення виробляється в один шар товщиною не менше 60 мкм. Якщо зробити плівку меншої товщини, то це може позначитися на міцності зчеплення фарби з пластиком. Якщо ж забарвити поверхню товщиною більше 120 мкм, то це призведе до значного збільшення терміну сушки, що, в свою чергу, може негативно відбитися на декоративності покриття.
5
Сушка полістиролу і АБС пластика можливо при температурі від 18 до 60 градусів Цельсія. Приміром, при товщині мокрої плівки 80-120 мкм і температурі 50 градусів Цельсія (вологість близько 65%) час сушки складе 2-3 години. Якщо ви фарбуєте поліпропілен і поліамід, то при температурі близько 100 градусів Цельсія висихання відбудеться приблизно за 20 хвилин.
6
Слід пам'ятати, що час повної полімеризації лакофарбового покриття на пластмасі становить близько 5-7 діб. При цьому велика товщина мокрого шару, низькі температури сушки і висока вологість можуть збільшувати цей період в декілька разів.