Як подивитися назву материнської плати. Як дізнатися модель материнської плати.

В процесі використання комп'ютера виникають ситуації, в яких доводиться уживати досить незвичайні дії. Наприклад, виникає необхідність точно дізнатися модель материнської плати , встановленої в комп'ютер. З одного боку - материнська плата начебто поруч, а з іншого - незрозуміло, де можна подивитися її повне назва.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, материнська плата, початкові навички роботи з комп'ютером, програма AIDA64 Extreme Edition.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб дізнатися модель материнської плати - подивитися його на наклейці коробки від неї. Однак цю коробку спочатку потрібно знайти, та й упевненості, що це коробка саме від потрібної плати , часто немає.
2
Другий спосіб полягає в розгляданні самої плати . Для цього зніміть кришку корпусу з боку роз'ємів материнської плати і уважно на неї подивіться. Маркування з назва м може бути нанесена в декількох місцях, найчастіше перед або між слотами плат розширення. Трудність полягає в тому, що маркування там не одна, і дізнатися, яка саме з написів є назва м плати , може виявитися справою досить складним.
3
Може виявитися і так, що доступ до материнської плати буде неможливий. Наприклад, корпус опечатаний гарантійними пломбами. В цьому випадку вам допоможе програма для тестування комп'ютера AIDA64 Extreme Edition. Скачайте і встановіть її. Після установки вона запуститься автоматично. Якщо цього не відбудеться, запустіть її вручну зі списку встановлених програм меню «Пуск».
4
У вікні працюючої програми зліва знаходиться вертикально розташоване поле вибору елементів. Виберіть пункт «Системна плата». В випав підменю встановіть курсор миші на пункт з таким же назва м і клацніть по ньому. У правій частині вікна з'явиться повна інформація про материнську плату, включаючи її назва, в списку характеристик воно знаходиться в рядку «Системна плата».
Зверніть увагу
Знімайте кришку корпусу системного блоку тільки при відключеному електроживленні!