Як читати псалтир.

Псалтир - це божественна універсальна книга молитов на всі випадки життя. "Псалом" - значить бринькати на струнах, грати. Псалми - це божественні гімни, записані царем Давидом. Псалтир увібрала в собі сто п'ятдесят псалмів. З них сімдесят три Давида, три Соломона, дванадцять Асофа і його нащадків, одинадцять синів Кореєвих, по одному Мойсея, Гемана і Етаму.

Псалми вражають читають своєю силою , чистотою і дивовижною красою. Вважалося, читання Псалтиря привертає до себе ангелів і виганяє злий дух. За старих часів Псалтир була обов'язковою освітньої книгою, за якою вчилися всі дорослі і діти. Читати Псалтир було цікаво. Було престижним знати напам'ять псалми з Псалтиря. У Псалтирі так багато різноманітних роздумів, міркувань і втіх, що її популярності ніхто ніколи і не дивувався. Псалми з цієї книги не раз перелагались знаменитими поетами вісімнадцятого і дев'ятнадцятого століття.

У кожному вірші Псалтиря - відображення думки Нового Завіту. Зміст Псалтиря пов'язане з життям великого і мудрого царя Давида. За часів царя Давида було введено музичний супровід при читанні псалмів. У четвертому столітті Псалтир для зручності читання була розділена на двадцять частин. Кожна частина отримала назву - кафізма (те, що читається сидячи).

Жодне богослужіння не обходиться без протяжливого читання Псалтиря і псалмів. Спочатку Псалтир читали тільки по суботах і на свята. Тепер читати Псалтир можна завжди. Зараз існує звичай читання Псалтиря за угодою. Група віруючих читають окремо один від одного Псалтир цілком. Кожен читає якусь одну кафізму келійно, згадуючи тих, хто молиться за угодою. Псалтир зазвичай читають вголос і пошепки при запаленій лампадці. Псалми можна читати сидячи і монотонно. Якщо вам спочатку незрозумілий зміст прочитаного тексту, то не варто засмучуватися. Найголовніше, що Псалтир добре розуміють біси. У міру духовного дорослішання до вас прийде справжнє розуміння Псалтиря. Перед читанням кафізми необхідно прочитати предначінательная молитви, потім читається кафізма, і згадуються імена по кожній "Славі". На перших двох "Слава" вживаються імена за здравіє, після другої "Слави" - імена за упокій. Після прочитання третьої "Слави" читаються тропарі і молитви з чергової кафізми. Молитву "Господи, помилуй" необхідно прочитати сорок разів. При цьому можна користуватися чотками. Між двадцятому і двадцять першого молитвою можна вимовити свою особисту молитву про близьких людей.