Як розмножувати Кактуси.

З кожним роком в магазинах з'являється все більше різновидів кактусів. Причому вони настільки різноманітні, що деякі види можуть сподобатися навіть найбільшому противнику колючок! І якщо вам досі не довелося мати у себе вдома хоч один кактус, то варто спробувати його завести. Крім того, що кактуси прості в догляді, їх легко можна розмножувати: насінням, живцюванням, дітками і за допомогою щеплення
Інструкція
1
Розмноження кактусів семенаміДля цього знадобиться невисока плошка, на дно якої необхідно викласти шар дренажу, шар пухкої листової землі і шар річкового піску (все по одній третій частині миски). Зволожити грунт з пульверизатора. За допомогою вологої палички викласти насіння на поверхню ґрунту, злегка вдавлюючи і накрити склом або прозорим пакетом. Плошку поставити на тепле (близько 30 градусів) сонячне місце, періодично провітрюючи і знімаючи конденсат. Через деякий час (від двох днів і до місяця - залежно від виду кактуса) з'являться сходи. Пікірувати сіянці краще всього коли з'явиться щось схоже на колючки або навіть волоски. При чому робити це потрібно разом з грудочкою землі, на якому сіянець ріс.
2
Розмноження кактусів черенкованіемЧеренок кактуса - цього частина його тіла. Причини для зрізання черешка у одностеблевих кактусів можуть бути різні. Найчастіше - загнивання коренів, або необхідність появи діток. У решти ж (наприклад, опунций і ріпсалідопсіс) живцювання є найкращим способом розмноження. Живці кактусів слід відрізати гострим чистим ножем в один прийом, щоб не пошкодити маточне рослина. Відрізаним черешкам дають підсохнути протягом від 2 до 7 днів, щоб на місці зрізу утворилася захисна плівка (каллюс). Підсушувати слід у вертикальному положенні, щоб коріння утворилися внизу держака. Після цього держак кактуса висаджують в суміш для кактусів (можна купити готову в магазині) і перший час (близько місяця) не поливають. Приблизно через тиждень кактус почне давати коріння.
3
Розмноження кактусів деткаміСамий простий і нешкідливий для маточних рослин спосіб розмноження. Як правило, відокремлюють дитинку від кактуса відкручуванням, або зрізають гострим ножем. Кращий час для розмноження весна і літо - період росту кактусів. Також як і живці, дітки кактусів слід підсушити протягом тижня в сухому теплому місці у вертикальному положенні. А потім посадити в субстрат для кактусів. До появи коренів поливати слід обережно.
4
Щеплення кактусовСпособ розмноження кактусів не для новачків! Такий спосіб вибирають, найчастіше, коли кактуси насилу живуть самостійно, або не можуть зацвісти. І тут, звичайно ж, важливо, щоб кактус, на який виробляється щеплення, мав хорошу кореневу систему і був здоровий. Крім цього, слід підбирати однакові за розміром растенія.На прищеплюється і «матковому» кактусі робляться рівні зрізи гострим чистим ножем. Потім свежесрезанние серединки кактусів щільно притискаються один до одного (для цього найкраще натягнути нитку на верхівці кактуса і закріпити її на горщику з двох сторін). Горщик ставлять в тепле сонячне місце (але без прямих сонячних променів) приблизно на два тижні. Поливати слід помірно, не доводячи до повного висихання ґрунту. Через 2 тижні нитки можна прибрати і поступово привчати рослина до яскравого солнцу.Пробуйте різні способи розмноження кактусів і вибирайте той, з яким вам буде цікавіше працювати!