Як виявити підробку.

Щоб розпізнати справжність діаманта потрібно бути експертом. Дуже складно зробити вірні висновки, не володіючи спеціальними знаннями і не маючи потрібного обладнання. Помилка в цьому питанні може коштувати дуже дорого. І розпізнати, дуже багато підробок і штучних діамантів справжній недосвідченому оку дуже складно. Але є ряд моментів, які допоможуть, хай не зі стовідсотковою гарантією, вберегтися від грубих підробок.
Вам знадобиться
  • Лупа з десятикратним збільшенням, наждачний папір, вода або гліцерин, соляна кислота, вогонь, тестери "Pocket-Mate", "Charles and Colvard", "Ceres Secure" і пр.
Інструкція
1
Діаманти з ідеальними параметрами огранки мають таке светопреломление, що потік світла, проходячи крізь камінь, повністю відбивається його задніми гранями. Якщо піднести діамант коронкою до світла, то видна буде тільки сяюча точка.
2
Соляна кислота для діаманта не перешкода. При зануренні вона навіть не залишить на ньому слідів, а ось підробка видасть себе плямами.
3
Існує ряд тестерів, що допомагають визначити натуральність діаманта. Принцип їх роботи заснований на електропровідності і ультрафіолеті. Подібні тестери допоможуть виявити підробку в більшості випадків, за винятком фальсифікату, виготовленого з муассаніта. Види тестерів: "Pocket-Mate", "Charles and Colvard", "Ceres Secure" і пр.
4
Якщо підробка виконана грубо, то виявити це можна за допомогою простої води або гліцерину. Діамант, занурений в ці рідини, продовжить виблискувати і буде добре помітний, навіть якщо це камінь з високими характеристиками, а підроблені камені зникнуть з видимості.
5
Розпізнати фальсифікат з муассаніта можна, якщо помістити його в ємність з рідиною, що має питому масу більше 3,17. Діамант зануриться на дно, а муассаніт буде плавати на поверхні.
6
Також для виявлення підробок з муассаніта можна використовувати вогонь. Якщо цей камінь підтримати над полум'ям протягом декількох хвилин, він забарвиться в зелений колір.
7
Якщо потерти справжній діамант наждачним папером, то слідів на ньому не залишиться, а дешева підробка покриється подряпинами.
8
Оскільки у муассаніта дисперсія набагато вище, ніж у природних діамантів, то їх, як правило, облямовують методом глухий закрепки, що знижує яскраві світлові відблиски, яких у справжніх каменів бути не може.
9
Лупа з десятикратним збільшенням допоможе краще розглянути купується камінь. Це дасть можливість побачити властиві натуральному діаманту природні включення і освіти, яких у синтетичних фальшивок бути не може.
Зверніть увагу
Уважно вивчіть сертифікат на діамант і сам камінь. Переконайтеся, що це сертифікат саме на цей брілліант.Старайтесь набувати камені тільки після їх оцінки незалежним експертом.
Корисна порада
Через деякий час інтенсивність блиску діамантів знижується. Щоб його відновити промийте камінь в розчині харчової соди.