Як встановлювати підвісну стелю.

Після появи гіпсокартону, процес ремонту суттєво змінився. Раніше можна було хіба що облицювати кахельної стінкою плити і переклеїти шпалери, зате тепер на озброєнні майстрів є безліч прийомів створення криволінійних перегородок, арок, ніш, а також багаторівневих стель. Інтер'єр при цьому не втрачає архітектурної цілісності, естетичності і функціональності. Крім того, з гіпсокартону можна зробити підвісну стеля .
Вам знадобиться
 • - Дрель або перфоратор;
 • - Шуруповерт;
 • - Водяний рівень;
 • - Молоток;
 • - Свердел і дюбеля на 6 мм;
 • - Малярський відбійник;
 • - Косинець;
 • - Наждачний папір;
 • - Будівельний ніж;
 • - Невеликі саморізи на 4 мм.
Інструкція
1
Спочатку необхідно провести установку каркаса першого рівня. При цьому слід звернути особливу увагу на горизонталь. Її потрібно визначити правильно. І в якості орієнтира не використовуйте поверхню стелі або підлоги, тому що вони спочатку рідко бувають рівними і ідеально горизонтальними. Вас виручить водний рівень. З його допомогою знайдіть нижайший кут стелі, який стане точкою відліку. Відзначте вниз 6 см і заміряйте горизонталь за допомогою все того ж рівня. Потім остаточно відзначте лінії периметра за раніше нанесеним мітках за допомогою малярного відбійника. Тепер можна приступати вже до виготовлення каркаса.
2
Далі йде кріплення за наміченим периметру УД-профілю. Для цього потрібно просвердлити через металевий профіль отвори в стіні, вставте дюбелі і прикрутіть профіль саморізами. Потрібно правильно розмітити підвіси, виконані з перфорованих пластин, після чого закріпити їх. Розташовувати підвіси слід строго паралельно на відстані 50-60 см один від одного.
3
Далі на підвісах потрібно закріпити СдиПрофіль. Зробити це можна за допомогою водяного рівня і волосіні. Вільні кінці підвісів потім отгибаются вгору. Приділіть увагу перемичкам між паралельними напрямними профілями - ребрам жорсткості. Їх обов'язково потрібно кріпити в місцях стиків гіпсокартонних листів. Тому й монтаж їх необхідно починати саме на місці, де планується стик. Далі встановлювати поперечний профіль ви можете в довільному порядку. Електропроводка, а також інші комунікацію встановлюються якраз на цьому етапі робіт.
4
Встановлювати самі листи гіпсокартону нескладно, але бажано скористатися допомогою однієї людини. Гіпсокартон кріпиться до ребер жорсткості за допомогою шуруповерта або дриля з відповідною насадкою і саморізів.
5
Закінчивши з установкою короба, вам залишиться провести малярно-штукатурні роботи. Вони мають на увазі обробку стиків шпаклівкою, затирання, грунтовка і фарбування поверхні.
Господарю будинку або квартири значно простіше змонтувати підвісну стелю, знаючи послідовність робіт. Для того щоб процес був більш швидким, потрібно заздалегідь приготувати необхідні інструменти і матеріали.
Вам знадобиться
 • - гіпсокартон
 • - металопрофиль
 • - саморізи СММ 3,5/51 мм
 • - саморізи по ГВЛ
 • - шуруповерт
 • - електролобзик
 • - канцелярський ніж
Інструкція
1
Підвісні стелі з гіпсокартону бувають однорівневі і багаторівневі. Кожен з них вимагає монтажу каркаса з металопрофілю. Для його пристрою потрібні вироби двох видів: стельовий профіль ПП 60/27 і направляючий ПН 28/27. Замість гіпсокартону (ГКЛ) можна використовувати гипсоволоконних лист (ГВЛ) і стекломагніевий (СМЛ). Для приміщень з підвищеною вологістю потрібно купувати вологостійкий матеріал.
2
Перший етап робіт - розмітка. Вона виконується за допомогою лазерного рівня або рулетки. В результаті на всіх чотирьох стінах приміщення повинні бути прокреслені суцільні лінії, що визначають рівень підвісної стелі.
3
Далі, уздовж ліній розмітки кріплять направляючий профіль ПН 28/27. Якщо стіни цегляні або бетонні, в потрібних місцях заздалегідь висвердлюють отвори і вставляють в них пластикові або дерев'яні «Чопик». Після цього беруть шуруповерт, саморізи і кріплять направляючий металопрофіль до стіни.
4
Наступний крок - монтаж каркаса з стельового профілю ПП 60/27. Ця конструкція складається з поздовжніх і поперечних перекладин, розташованих на одному рівні. В точках їх перетину встановлюють з'єднувальні елементи «краб». Поздовжні планки повинні бути змонтовані вздовж довгих стін приміщення. Крок між ними - 40-50 см. Аналогічно вибудовують поперечні планки. Щоб стельовий металопрофіль був надійно з'єднаний із стіною, його торці заводять в направляючий профіль.
5
Далі, приступають до обшивки каркаса гіпсокартоном. Цей матеріал кріплять за допомогою саморізів по ГВЛ з кроком 20-30 см, починаючи з середини полотна і поступово просуваючись до його країв. Різка гіпсокартону виконується або за допомогою канцелярського ножа, або електолобзіка. В останньому випадку потрібно бути готовим до того, що в приміщенні буде багато гіпсового пилу.
6
Якщо планується змонтувати багаторівнева стеля, його пристрій так само починають з каркаса з металопрофілю. Він повинен в точності відповідати ескізу підвісної стелі. Найчастіше другий рівень являє собою виступаючі з площини першого фігури: прямокутники, овали, квадрати або звивисті лінії. З монтажем каркаса для фігур, побудованих із прямих ліній, труднощів не виникне, для влаштування вигнутих потрібно зуміти правильно зігнути металопрофіль.
7
Виконується це в такий спосіб: через кожні 5 см ножицями по металу роблять прорізи в бічних стінках профілю, потім згинають його відповідно до ескізом підвісної стелі і кріплять до першого рівня каркаса. Потім виконують обшивку гіпсокартоном. Коли ця робота буде завершена, шпатлюют місця кріплення саморізів і стики полотен. Після того як шпаклівка висохне, поверхню полотен шліфують спеціальною сіткою, укріпленої на утримувачі. Далі, виконують оздоблювальні роботи.