Як зробити арку будинку. Як оформити отвір в стіні.

Спорудження арки у себе будинку - це відмінний спосіб перетворити інтер'єр кімнати, не вдаючись до капітального ремонту. Химерні вигини і форми, які поєднуються з декоративністю обробки, привернуть до себе увагу. Відповідним матеріалом для виготовлення арки стане гіпсокартон - порівняно недорогий, надійний і екологічний матеріал. Якщо розібратися в конструкції арки і особливостях її монтажу, ви зможете її зробити, не докладаючи титанічних зусиль.
Вам знадобиться
 • - Листи гіпсокартону;
 • - Ватман;
 • - Алюмінієвий профіль;
 • - Шпаклівка;
 • - Шурупи з дюбелями;
 • - Дрель або перфоратор;
 • - Молоток;
 • - Рулетка;
 • - Будівельний ніж;
 • - Шпатель;
 • - Шкурка;
 • - Пилка по гіпсу;
 • - Олівець.
Інструкція
1
В дверний отвір вставте прямі горизонтальні і вертикальні напрямні, виконані з металевого профілю, потім за допомогою шурупів з дюбелями закріпіть їх за кроком близько 15 см. Далі візьміть гіпсокартоннних лист і з нього виріжте чотири прямокутних трикутника однакових розмірів. Катети повинні бути трохи довший, ніж радіус заокруглення арки.
2
Намалюйте на аркуші паперу арочне закруглення, яке послужить вам шаблоном, після чого виріжте його по шаблону на кожному з трикутників.
3
Все чотири фігури закріпіть в кутах дверного отвору - з кожного боку по дві фігури. Щоб знизити ризик появи тріщин і збільшити жорсткість конструкції, вмонтовуйте гіпсокартон за допомогою шурупів навпроти дюбелів, засверленних раніше. Тепер закінчите формування арки шляхом надрізання стінок профілю (крок дорівнює 5-7 см).
4
Вигніть спинку получившегося профілю по заокругленню арки. Далі закріпіть конструкцію за допомогою шурупів, вкручуються між гіпсокартонними трикутниками. Починати слід з середини вигину, переходячи до країв. У тих місцях, де профіль контактує з торцями отвору, загніть метал усередину і закріпіть даний відрізок дюбелем.
5
Тепер спиляєте виступаючі частини металевих профілів і гіпсокартону. Після цього виріжте смугу з гіпсокартону, щоб вона була ширше товщини стіни на 2-3 см і довший вигину арки на 10 см.
6
Просвердлите з кроком близько 7-8 см в цій смузі ряд отворів, щоб створити імітацію перфорованої стрічки. Вологою губкою злегка промочите гіпсокартон, надавши йому підвищену гнучкість. Потім акуратно прикріпіть перфоровану смугу прямо до торцевих профілів, повторюючи вигин арки. Нехай тепер гіпсокартон просихає протягом 12 годин.
7
Дочекавшись висихання конструкції, зашпаклюйте її разом з усіма швами і стиками. Намагайтеся не зачіпати шурупи. Знову почекайте, поки всі матеріали не висохнуть, після чого пройдіться по ним шкіркою, щоб зняти задирки і закруглити виступи. Протріть вийшла конструкцію вологою ганчірочкою. Арка готова.
В наш час досить модно стало мати в домі дверні прорізи у вигляді арок. Деякі люди звертаються за допомогою до фахівців. Однак арку цілком реально можна зробити самостійно. Ви не витратите грошей і отримаєте задоволення від власного творіння.
Вам знадобиться
 • Гіпсокартон, гострий шевський ніж, скотч, електролобзик, рулетка, саморізи по металу, бруски, дюбеля, валик, грунтовка, акрилова крейдова шпаклівка
Інструкція
1
Для початку потрібно виготовити видимі частини. Займаємося крою заготовки з гіпсокартону по ширині. Беремо в руки гострий шевський ніж або просто шматок пиляльного полотна і прорізаємо картон, а також 2-3 міліметра самого гіпсу. Беремо цей лист і переламує його з боку, протилежного прорізи. Такі деталі потрібно виготовити дві. Потім потрібно промальовувати лінію вигину на лицьовій стороні.
2
Обидві заготовки прикладаються один до одного тильними сторонами. Щоб листи трималися, потрібно їх скріпити за допомогою скотча в декількох місцях. За допомогою електролобзика необхідно пропиляти по лінії обидві заготовки. Поверхня пропила потім потрібно обробити до гладкого і рівного стану. Заготовки роз'єднуємо.
3
За допомогою рулетки відміряємо довжину по вигину. Необхідно відрізати два відрізки потрібної довжини від направляючого профілю. В бічних поличках потрібно зробити прорізи з кроком в 5 сантиметрів глибиною дощенту профілю. В результаті у нас вийде відрізок, який при згинанні може бути ламаної форми. Даний відрізок потрібно прикласти до заготівлі гіпсокартону з тильного боку. Гнемо його за формою арки. Кріпити найкраще за допомогою саморізів по металу.
4
Отже, ми маємо лицьову і тильну частини арки. Далі потрібно виготовити каркас. В цьому немає нічого складного. Беремо бруски і відпилюємо їх за розміром дверного отвору. При скріпленні брусків обов'язково потрібно точно розрахувати розміри. Каркас кріпиться в дверному отворі за допомогою дюбелів. До каркаса докладаємо і кріпимо частини арки. В результаті ми маємо арку без нижньої частини. Заміряємо ширину.
5
Займаємося виготовленням деталі з гіпсокартону. Вона повинна мати ширину і довжину, рівну ламаної лінії. Деталь наколюємо за допомогою шила по всій площі з обох сторін. Потрібно проколоти лише папір. Змочуємо деталь валиком. Робити це потрібно кілька разів, поки деталь не почне прогинатися.
6
За допомогою саморізів по металу закріплюємо деталь до виступаючих поличках профілю, торці гіпсокартону при цьому потрібно закривати. Кріплення повинно проводитися з кроком в 5 сантиметрів. Чекаємо поки деталь висохне. Прибираємо нерівності та залишки паперу.
7
Поверхность арки обов'язково потрібно гарантувати. Після того як грунтовка висохне, акрилової крейдяний шпаклівкою зашпаровуємо нерівності. Залишилося тільки зачистити виріб і милуватися ним.