Як шпаклювати гипсокартоновиє стелі.

Якщо стеля зашпаклювати неправильно, в результаті на ньому можуть з'явитися тріщини. Причому ці тріщини можуть бути присутніми з самого дня обробки і через деякий час просто проявитися. Щоб цієї проблеми уникнути, необхідно ознайомитися з процесом шпаклювання, використовуваним для цього інструментом, а також якісно провести підготовку поверхні.
Інструкція
1
Інструментом, за допомогою якого виробляється шпаклювання стелі, є шпатель. Вони бувають різних форм і розмірів. Шпаклювати стелю краще шпателем з нержавіючої сталі довжиною 30 см. Також не завадить мати допоміжний шпатель менших розмірів (не більше 10 см), щоб з його допомогою видаляти надлишки шпаклівки з великого шпателя для повторного їх використання.
2
Підстава потрібно очистити від фарби, пилу, опалубки, відшарувань, кіптяви, окалини, неміцною штукатурки, а також від воскових і жирових плям. Наносити розчин на промерзле підставу вкрай не рекомендується. Якщо необхідно, можна нанести ґрунтовку. Готова грунтовка, як правило, наноситься валиком: рівномірно, без пропусків і в один шар.
3
Очищену поверхню стелі слід змочити водою. Якщо поверхня виконана з матеріалу з високою гігроскопічністю (вапняно-піщаний цегла, пористий пітон та інші), зволожувати стелю потрібно кілька разів. Лицьові шари шпаклівки потрібно укладати на свіжі її шари, які ще не встигли отвердеть.
4
Наносити шпаклівку потрібно за допомогою шпателя або пістолета-розпилювача шаром товщиною близько 1-, 5 мм. Шпаклювальний шар, що наноситься пістолетом, відразу ж слід розгладити гумовим шпателем. Робиться це шляхом вчинення двох взаємно перпендикулярних рухів.
5
При виконанні шпаклювальних робіт шпателем, настійно рекомендується заповнити великі нерівності і виїмки. Коли ж розчин затвердіє і висохне, можна приступати до укладання вирівнюючого шару. Вирівнює суміш наносять за один підхід при допомозі плавних рухів. Шар повинен бути тонким. Остаточна шліфовка поверхні проводиться шліфувальної теркою.