Як побудувати парну.

Якщо у вас на ділянці є баня, знайте, що це не просто санітарно-гігієнічне приміщення. Це справжня домашня лікарня. У парній ваша шкіра очищається, з організму виводиться все зайве, його покидають роздратування, втома. А який масаж зрівняється з березовим віником? Вирішено, потрібно побудувати парну !
Інструкція
1
Будівництво лазні з парною дуже непроста задача.Во-перше, місце під забудову повинне відповідати всім протипожежним вимогам, т.к. баня - це об'єкт підвищеної пожежонебезпеки. Саме з цієї причини ще в старовину лазні на Русі будувалися подалі від житла, в городах, на березі річок, водоемов.Во-друге, для будівлі парної підійде не будь-яке дерево. До початку будівництва необхідно підібрати потрібний матеріал.В-третє, визначитеся з конструкцією печі, яка забезпечить необхідне для парної тепло і пар в потрібній кількості.
2
Отже, місце під будівництво вибрано, враховано розташування поруч джерела води. Розташуйте баню в мальовничому куточку вашого участка.Для зрубу парної краще всього підійде брус з дерева хвойних порід. В якості пароізоляції використовуйте алюмінієву фольгу, покладену на внутрішню сторону стін парилки. В цьому випадку йдуть дві проблеми - зникає сторонній запах від ущільнювального матеріалу, який використовувався при укладанні бруса (пакля, джгут і т.д.); і, крім того, ви позбудетеся від появи смоли на стенах.Обшіть стеля, стіни поверх пароізоляції найкраще дошкою, виготовленої з осики або вільхи. Ці породи дерева роблять повітря в парилці «легше».
3
Краща деревина для пристрою полків - липа. На підлогу же підійде будь-яка дошка, крім березової або зробленої з хвойних порід. Перша дуже погано працює в умовах великої вологості (швидко піддається гниттю), друга при нагріванні виділяє смолу, що заподіює деякий неудобство.Полкі робляться на різних рівнях. Це потрібно для того, щоб ви, зайшовши в парну , могли спочатку погрітися і звикнути до її теплу, влаштувавшись на нижній полиць. А потім добре попаритися на верхньому полиці. Їх розміри повинні бути такі, щоб можна було зручно розміститися на них лежачи.
4
Ну, і нарешті, серце парилки - піч. Найпростіший і далеко не гірший варіант - це стандартна металева піч. Як паливо в ній використовуються дрова.Топку зробіть з виходом в передбанник. Це дозволить, не роблячи додаткових пристроїв, забезпечити його теплом (тепло надходитиме від передньої стінки печі) і все сміття (друзки дрова і т.д.) знаходитиметься поза МИЙНА і парного отделенія.Виход печі ізолюйте від стіни, обклавши її цеглою. Також червоною цеглою обкласти піч всередині парилки. Відстань між стінками печі і цегляною кладкою повинно бути в межах 2-3см. Зазор необхідний, щоб піч, розширюючись при нагріванні, не могла зруйнувати цегляну кладку. Обкладиваніе печі цеглиною потрібно для того, щоб згладити різку температуру металу, а нагріті цеглини довше зберігають прийняте від заліза тепло.