Як видалити плями воску. виведення плям від воску.

Якщо ви забруднили парафіном або воском одяг, або закапали скатертину - не варто ставити на зіпсованої речі хрест або телефонувати в хімчистку. Вивести воскові плями можна і в домашніх умовах. Як видалити плями воску без сліду?
Вам знадобиться
 • праска
 • паперові рушники або серветки
 • світла бавовняна тканина
Інструкція
1
В першу чергу треба дочекатися, поки потрапив на одяг віск охолоне і остаточно затвердіє. Плями від парафіну або воску - не з тих, що варто видаляти «по гарячих слідах», чим швидше, тим краще. Навпаки - якщо ви почнете виводити воскові плями відразу ж, можна розмазати пляма по тканині.
2
відскоблити застиглий віск від тканини. Це можна зробити тупим боком столового ножа, нігтем або просто як слід потерши тканину. Головне - не пошкодити її структуру. Після такого соскабливания на матерії залишиться лише віск, вже впитавшийся в тканину - пляму, схожу на пляму жиру. Тепер можна приступати до операції з його виведенню.
3
Увімкніть праску на «одиницю». Температура плавлення воску і парафіну досить невисока (60-80 градусів), тому сильно розігрівати праска не обов'язково.
4
Візьміть паперові серветки або паперовий рушник (в крайньому випадку підійде і просто білий аркуш паперу), складіть у кілька разів. Підкладіть цю паперову «подушку» під пляму, а зверху накрийте забруднену матерію бавовняною тканиною. Тканина повинна бути тонкою і по можливості світлою. Можна використовувати для цих цілей звичайний носовичок.
5
Ретельно розгладьте вийшов «бутерброд» праскою. Робити це потрібно кілька хвилин. У міру прогрівання плями віск буде розплавлятися і поступово вбиратися в папір. Якщо пляма велика, то в процесі його виведення краще пару разів змінити паперові серветки на чисті.
6
Після того, як плями від парафіну або воску виплавилися, на тканини проте може залишитися ледве помітний жирний слід. Він легко відіпрати при стріки в теплій воді з милом або ж при пранні в пральній машині. Після цього від воскового плями не залишиться жодного сліду.
Віск - це особлива речовина, яка складається з складних ефірів жирних кислот і високомолекулярних спиртів. Він може бути тваринного і рослинного походження. Віск досить пластичний, легко плавиться і добре прилипає до різних поверхонь. Тому видалити воскове пляма - завдання нетривіальне.
Вам знадобиться
 • - морозильна камера;
 • - лід або заморожені продукти;
 • - бензин;
 • - гас;
 • - вайт- спірит;
 • - ацетон;
 • - розчинник 646;
 • - рідина для зняття лаку;
 • - губка;
 • - засіб для посуду;
 • - засіб для чищення килимів;
 • - праска;
 • - паперовий рушник;
 • - плямовивідник;
 • - синтетичне миючий засіб.
Інструкція
1
Якщо на вашій меблів, тканини або килимі з'явилося воскове пляма , то не намагайтеся його просто відмити звичайним способом, так як віск не розчиняється у воді. Спочатку пляма обробіть речовинами, повністю удаляющими воскове забруднення.
2
Перед обробкою будь-якими засобами максимально видаліть основну частину воску з меблів, килимів або речей. Цього легко можна досягти шляхом заморозки. Якщо виріб поміщається в морозильну камеру, то так і зробіть. Помістіть річ в пакет і покладіть в морозилку на 20 хвилин. Після чого видаліть воскової наплив за допомогою скребка або шляхом звичайного розминання в руках.
3
Для об'ємних виробів використовуйте для заморозки лід в пакеті або будь морожені продукти з морозилки, наприклад пакет з м'ясом або куркою. Прикладіть лід до забруднення на 15-20 хвилин, зскребете застиглий віск за допомогою пластикового скребка.
4
Після видалення основного напливу використовуйте розчинники. Для цих цілей підійде розчинник 646, бензин, гас, уайт-спірит, ацетон, рідина для зняття лаку. Густо нанесіть один із засобів на пляма на губки, дайте час розчинитися воску, який встиг глибоко вбратися в тканину. Для цього цілком вистачить 20 хвилин. Виперіть виріб звичайним способом. Якщо ви очищали м'які меблі або килим, то промийте місця забруднень за допомогою губки та засоби для миття посуду або килимів.
5
Якщо запах після розчинників вам не вдалося видалити, просушіть всі промиті місця феном або обігрівачем з потоком повітря, ретельно протріть медичним спиртом.
6
Для видалення воскового плями з делікатних тканин використовуйте пляма виводітелі, призначені для делікатних тканин або теплової метод впливу. Для використання пляма виводітелей ознайомтеся з інструкцією і проведіть всі роботи згідно з описом.
7
Для використання теплового методу нагрійте праску до температури, яким дозволено гладити даний вид тканини. З двох сторін забруднення покладіть паперовий рушник, пропрасуйте воскове пляма . Потім нанесіть на місця забруднень будь-який засіб для посуду. Через 24 години виперіть виріб.