Як зшити фартух для кухні. Як облаштувати водопровідний кран у дворі.

Яка ж господиня без фартуха? Це абсолютно необхідна річ. Фартух врятує ваш одяг від розлітаються бризок підготовлюваної їжі. В його кишені можна покласти деяку дрібниця, яка повинна бути під рукою. А вміло зшитий фартух може стати чарівним прикрасою.
Інструкція
1
Зніміть меркі.Для того щоб зшити фартух вам знадобиться три мірки: обхват стегон (ОС), довжина виробу (ДІ), довжина виробу до талії (ДІТ). Обхват стегон знімаємо, розташовуючи сантиметрову стрічку по самим опуклим місцях ззаду і найширшим місцям збоку. ДІТ вимірюємо так: знайдіть посередині грудей точку, розташовану приблизно на 10-15 см нижче междуключічной ямки. Від цієї точки виміряйте відстань до талії. Це буде ДІТ. Виміряйте бажану довжину фартуха від талії. Додайте отримані цифри до ДІТ, ви отримаєте мірку ДІ.
2
Раскрой.Шіть фартух настільки просто, що можна обійтися без паперової викройкі.Викроіте прямокутник по ширині рівний? ПРО + 5 см на подгибку боків, а по довжині рівний ДІ + 10 см на подгибку верху і низу. Складіть клапоть уздовж навпіл. Визначте, де буде верх, а де низ у фартуха. Від верхньої кромки по згину відміряйте ДІТ + 5 см. Поставте дрібному позначку. Проведіть від неї перпендикуляр до бічної кромці - це лінія талії. Поставте на кромці зарубку. Довжину верхньої кромки розділіть навпіл і зробіть ще одну зарубку. Проведіть дрібному плавну лінію від однієї зарубки до іншої. Сколите обидва шари тканини булавками уздовж проведеної лінії. Розкроїте тканину фартуха по цій лінії. Приберіть шпильки. Розгорніть складену деталь. Перед вами основа фартуха. Два залишилися клаптика стануть кишенями.
3
Пошиття фартука.Подверніте подвійний подгибкой бічні кромки. Ширина подгибки приблизно 1,5 см. Прострочіть на швейній машинці. Потім подверніте подвійний подгибкой верх і низ фартуха. Ширина подгибки 2,5 см. Прострочіть на машінке.Теперь візьміть тасьму і накиньте її собі на шию так, щоб кінці звисали на груди. Середина відрізка тасьми повинна бути ззаду, по центру шиї. Прикладіть до грудей фартух і зробіть на тасьмі позначки в тому місці, де вона стикається з верхом фартуха. Зніміть тасьму, приколіть шпильками зроблені позначки до країв верху. Приметайте тасьму у напрямку до талії. При цьому підгинайте зріз і закривайте його тасьмою. Прострочіть на машинці. Таким чином, ви пришили верхню лямку фартуха і оформили бічні сторони грудки. Решта кінці тасьми стануть зав'язками фартуха. Приміряйте фартух на себе, зав'яжіть тасьми. Якщо вони занадто довгі, зріжте зайве. Щоб кінці тасьми не поширювали, підшийте їх вручну.
4
Оформлення карманов.Возьміте один з клаптів, які залишилися після крою. Зробіть подвійну подгибку верхнього краю. Якщо у вас залишилися шматочки тасьми достатньої довжини, можна прикрасити ними кишені, пристрочивши тасьму на відстані 2,5 см від верхнього краю. Заутюжьте 0,5 см з необроблених країв на виворітну сторону. Так само обробіть другий кишеню. Розташуйте кишені на фартуху, приметайте. Приміряйте фартух, переконайтеся, що кишені розташовані зручно для вас. Пристрочите їх на машинці. Фартух готовий.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Q8tz8btn5V0&feature=player_embedded
Зверніть увагу
Для полегшення роботи при обробці краю фартуха смужкою тканини її слід приметать, особливо ретельно і акуратно на закруглених місцях.
Корисна порада
Найкраще зшити фартух для кухні з щільної або водонепроникної тканини, яку при необхідності можна випрати.