Як побудувати дерев'яний дах. Як робити покрівлю дерев'яну.

Від того, наскільки якісно і надійно зроблена дерев'яний дах вашої веранди, заміського будинку або котеджу, залежить той затишок, який зберігається під нею. За своє життя, як відомо, чоловік повинен зробити три речі, і одна з них - побудувати будинок. Ну а який будинок без даху?
Інструкція
1
Виберіть правильну форму і вид даху. Добірка потрібної вам конструкції - це вже половина успішного будівництва. Якщо споруда невисока, а тому що мова йде про житловий будинок, то, якщо він складається всього з одного поверху, особливо відповідально підійдіть до проектування даху, адже вона буде досить масивної для такої невеликої будівлі, а значить, багато в чому буде впливати на загальний архітектурний стиль і сприйняття іншими будови в цілому.
2
Зупиніть свій вибір на плоскому даху, якщо ви будуєте обідню фазенду, сарай або баню. Це простіше і швидше. Якщо ж ви будуєте житлову споруду, то краще вибрати скатну дах - горищну або безчердачной залежно від ваших особистих потреб.
3
Для повноцінного житлового будинку, а тим більше котеджу вибирайте найкраще горище. Це гарне місце для зберігання домашнього начиння прямо під рукою або для саду з Тіньолюбні рослинами.
4
Робіть скат з даху якомога більш різким, що додасть дому величність, додасть місця на горищі, а також забезпечить вам мінімальне скупчення води і снігу на даху, що позитивно позначиться на зносостійкості всієї конструкції в цілому.
5
Запам'ятайте основні елементи, з яких складається будь дах: несуча конструкція, що складається з верхнього та нижнього ярусів, підстава під покрівлю, гідро- і теплоізоляційний шар. Останнє не обов'язково буде у вашій даху, якщо ви робите просту, невибагливу споруду.
6
Сам процес зводиться до одних і тих же дій: укладайте поперек ската (поперечний спосіб) або уздовж нього (поздовжній спосіб) дошки, які, як правило, кріпляться на один цвях. Якщо ж є ізолюючий шар, то найкраще прибивати його по всьому периметру.
7
Якщо ви хочете дах складнішої конструкції, знайдіть в інтернеті будь-яку вподобану схему. Однак не поспішайте братися за подібні варіанти, якщо допустите помилку, то чим більш складну конструкцію ви оберете, тим складніше буде її виправити
8
Якщо ви будуєте дах на землі, вам належить її підняти на вашу споруду. Тому спробуйте при можливості будувати опору і виконувати подальші дії споконвічно "на висоті" - це багато в чому заощадить ваші сили і допоможе уникнути маси труднощів у майбутньому.
Один із завершальних етапів будівництва будинку або дачі - зведення даху і настил покрівлі. Умовно всі види дахів ділять на плоскі і скатні. Найчастіше в індивідуальному будівництві будинків доводиться мати справу з дахами скатних типу. Їх з успіхом застосовують при будівництві як житлових, так і господарських будівель. Похилі даху практичніші, хоча покривати їх покрівельним матеріалом дещо складніше.
Вам знадобиться
  • - дерев'яні бруски;
  • - дошки;
  • - покрівельний матеріал;
  • - металеві куточки;
  • - металеві скоби;
  • - інші кріпильні елементи (цвяхи, саморізи);
  • - набір теслярських інструментів.
Інструкція
1
Ознайомтеся з пристроєм скатної даху. Як правило, вона включає мауерлат, кроквяну систему, коньковий брус і обрешітку. Поверх всієї конструкції кріпиться обраний вами покрівельний матеріал.
2
По периметру зведених стін будови укладіть мауерлат - дерев'яні бруски, до яких кріпляться крокви. Зазвичай бруси з'єднують між собою металевими куточками або сталевими скобами.
3
Зведіть кроквяну конструкцію. При монтажі скатної даху крокви дуже часто випускають за межі обріза стіни, роблячи своєрідний звис даху. Це допомагає вберегти стіни будівлі від вологи, що скачується з покрівлі. Збирають крокви безпосередньо на даху. В результаті у вас повинна вийти цілісна система, що складається з кроквяних ніг, стійок і затягувань. Кожну окрему кроквяну ферму кріплять до мауерлату.
4
З'єднайте окремі кроквяні секції верхнім гребеневим брусом, після чого приступайте до установки обрешітки. Найпростіше зібрати обрешітку з дощок, набраних «у розбіг» або суцільним чином. З дощок видаляють залишки кори, а потім прибивають їх до зовнішньої поверхні крокв цвяхами. Якщо обрешітку ви робите суцільний, буває необхідно підтесував дошки, щоб вони щільніше прилягали одна до іншої.
5
Поверх обрешітки постеліть покрівельний матеріал. У сучасному індивідуальному будівництві застосовується широкий асортимент покриттів. Це може бути листове залізо, шифер, звичайна черепиця або її аналоги на металізованої основі. Кожен вид матеріалу при монтажі має свої особливості.
6
Прикріплюючи листи покрівельного матеріалу до конструкції даху, використовуйте спеціальні кріпильні саморізи, забезпечені прогумованої прокладкою. Це дозволить уникнути затікання під покриття води.
7
Облаштовуючи покрівлю, пам'ятайте, що їй доведеться нести серйозне навантаження під час снігопаду або негоди. Всі елементи покрівлі повинні бути ретельно підігнані один до одного і надійно прикріплені до обрешітки способом, який рекомендований виробником.