Як заблокувати вихід в інтернет. Як заблокувати сайт, якщо вихід в інтернет через проксі-сервер.

Ситуації, коли необхідно заблокувати вихід в інтернет окремим додаткам або обмежити доступ до певних сайтів, виникають досить часто. Для цього використовуються апаратні і програмні рішення, які застосовують як вдома, так і на підприємствах.
Інструкція
1
Не тільки антивірусні програми рекомендуються користувачам для безпечного серфінгу. Гарним доповненням функцій антивіруса, які в звичайному порядку відловлюють вже потрапили в систему шкідливі файли, служать можливості файерволов. Це спеціальні рішення, які відстежують і управляють мережевою активністю встановлених програм. Для домашнього використання найчастіше застосовують програмні фаєрволи. З їх допомогою моніториться трафік окремих програм і запущених процесів, закривається доступ до портів, можна також заблокувати вихід в інтернет. Якщо у вас ще не встановлено фаєрвол, почитайте спеціальні огляди, тести і виберіть який-небудь продукт з представлених на ринку.
2
Використовуючи файервол, ви можете заблокувати вихід в інтернет будь встановленої програми. Для цього помістіть її в список заблокованих додатків (залежно від інтерфейсу в файерволом різних виробників ця функція може називатися по-різному, але зміст терміну буде збережений). Також можна повністю заблокувати вихід в інтернет з комп'ютера. Для цього перекажіть файервол в режим (політику) повного блокування. При цьому весь трафік будь-яких процесів буде заборонений.
3
В інформаційній мережі компанії для тієї ж мети використовуйте проксі-сервер або апаратний фаєрвол. Почитайте спеціалізовані сайти за їх вибором, довідкову літературу та керівництва користувача по їх установці та налаштування. Оскільки інтернет на всіх комп'ютерах в компанії буде лунати через встановлений проксі-сервер або апаратний фаєрвол, в його налаштуваннях ви зможете вказати та інші параметри. Зокрема, заблокувати вихід в інтернет повністю, обмежити доступ до конкретних сайтам, закрити певні порти для захисту від несанкціонованого обміну інформацією, а також вести облік витраченого трафіку кожним користувачем.