Як побороти апатію. Як вивести дружину з депресії.

Апатія - це цілковитий брак життєвих сил і відчуття власної порожнечі у всіх сенсах цього слова. Апатичному людині навіть сліз лити не хочеться з приводу свого становища, він нагадує рослину, без вектора і цілей. Але засмучуватися завчасно не варто - вихід є.
Інструкція
1
Для початку потрібно визначити для себе, що ж це таке - ваша апатія. Це схоже на депресію, але вона часто не має конкретної причини, або причин так багато, що все зливається в безлику невизначену масу. Розплутати цей вузол складно. Тому потрібно почати з іншого кінця: зрозуміти, що апатія - це тільки ваш вибір, і якщо ви захочете, то з легкістю можете зняти чорне і одягнутися в яскраве.
2
І це варто зробити як в буквальному сенсі, так і в психологічному. Виберете шлях радості, нехай навіть на вашому горизонті ніяких натяків на сонці ще немає. Воно буде, потрібно тільки вирішити, що ви хочете бачити його у себе вдома.
3
Оточіть себе тільки надихаючими речами. Ніякого негативу або безладу. В цьому випадку підійде і повне звільнення простору. Приберіть все старе і непотрібне вам з очей, залиште місце для зародження чогось нового, якоїсь нової рушійної сили.
4
Самое гнітюче в апатії - відсутність будь-яких бажань і життєвих цілей. Ви замислюєтеся над цим, але в голові виникає лише тужливий туман, і неприємно смокче «під ложечкою». Нічого страшного. Вранці, поки ви більш-менш свіжі, візьміть аркуш паперу і почніть писати. Просто пишіть все, що спадає вам на думку. Спочатку це може бути нісенітниця, але незабаром, через кілька днів такої практики, ви помітите, що серед усіх цих слів починають миготіти конкретні бажання і прагнення.
5
Коли деякі цілі будуть визначені, подумайте над планом їх досягнення. Не поспішайте, якщо вам складно так одразу з нальоту виконувати всі ці дії, але і не піддавайтеся настрою все кинути. З часом ви відчуєте, наскільки вас захопило саме заняття. Уявіть, що це така гра в планування, вас це всенепременно розважить.
6
Книги та хороше кіно можуть стати відмінним дієвим ліками в боротьбі з апатією. Крім того, що читання і перегляд фільму може надихнути вас, наситити душу чимось корисним, так ще й посилиться приплив крові до головного мозку, що найбільш позитивним чином позначиться на вашому одужанні.
7
Фізична активність дуже складна в цей період, адже себе неможливо деколи навіть підняти з дивана. Але зробіть зусилля, скажіть собі, що вам треба обов'язково вийти зараз на вулицю і пройтися по парку. При цьому вам не потрібно щось відчувати або робити, а просто пересуватися по землі. Після години прогулянки ви повернетеся додому трохи зміненим. Ні, апатія не втекла, але вона якось зосередилася і не представляється тепер чимось розплився і нескінченним.
8
Правильне харчування дуже важливе в цей період. Вживаючи більше овочів, фруктів, злакових і горіхів, ви зарядіть організм енергією, силами і вітамінами, і тоді з психологічної стороною апатія буде впоратися легше. Остерігайтеся алкоголю і сигарет, це дуже пригнічує нервову систему, в той час як вам потрібно її ретельно пестити і леліяти.
Уявіть собі, що вам абсолютно нічого не хочеться що-небудь робити, немає енергії, сил, натхнення, тонусу. Навколишні навколо люди і предмети не викликають жодних емоцій, вас охоплює млявість і байдужість. Це звичайнісінька апатія.
Інструкція
1
Апатія може бути фізичної або психологічної. Якщо у вас фізична апатія, вам не так просто буде вдаватися фізична активність. Ви можете виявити це, несучи сумку з продуктами або піднімаючись по сходах.
2
Коли у вас психологічна апатія, вам може бути важче сконцентруватися на чомусь підлягає. У важких випадках у вас може зникнути бажання вранці підніматися з ліжка і робити звичні справи.
3
Значна частина людей реагують на біль і намагаються не робити того, що викликає біль. При всьому при цьому ми намагаємося не звертати уваги на апатію . Швидше за все, це тому, що апатія підкрадається непомітно: вона зазвичай посилюється дуже неквапливо.
4
Може, ви дуже любите свою роботу, живете так, як вам хочеться. Але ставите собі в окремих випадках завищені цілі. Вони можуть опинятися істинними, але може, ви були почасти занадто самовпевнені і помилялися з термінами для їх виконання. Може, ваш темперамент такий, що просто не може «перетравити» подібний обсяг завдань і супутніх з ними пережіванія.І в цьому випадку апатія закликає вас просто відпочити. Як працюватиме людина, яку відвідало байдужість? Правильніше буде, якщо зупинитися хоч би на час. Якщо вам зрозуміло, що ваша апатичність саме такого характеру (спостерігаєте в ній чисто фізіологічні симптоми, до яких належать відсутність тонусу м'язів, підвищена сонливість, безсилля, запаморочення, відсутність апетиту) - то для початку бажано прислухатися до свого тіла. Воно, може, просто «загнано» вашими глобальними ідеями і глобальними цілями.
5
Надайте організму невелику перерву для відпочинку. Подальше насильство змусити себе йти до намічених цілей можуть послужити остаточною причиною до втрати всякого інтересу до них. І в разі якщо ж вам ваші цілі і завдання важливі і дороги, постарайтеся не забувати, що ваш організм - сталевий. І проявіть максимальну увагу до нього. Тоді такий недуга відступить, сили будуть знову відновлені, і ви зможете довершити з успіхом те, що почали.