Як зняти коробку передач: досвід автолюбителя.

Коробка передач автомобіля (КПП) - це пристрій, за допомогою якого регулюється швидкість руху транспортного засобу, а також здійснюється задній хід. Існують механічні та автоматичні коробки передач , а також роботизована коробка. На багатьох автомобілях встановлюються 3,4 або 5 ступінчасті механічні коробки передач , які укладені в картер. Зняття коробки передач та її подальша установка виробляється на підйомнику або оглядовій ямі.
Інструкція
1
Запасіться необхідним для роботи інструментом: ключами, викрутками і терпінням. Операцію по зняттю коробки передач краще проводити з кимось, одному таку процедуру не осилити.
2
Отсоедините провід з мінусовою клеми акумуляторної батареї. Потім зніміть повітряний фільтр, роз'єми всіх проводів, а також циліндр приводу вимикання зчеплення і бачок, в якому знаходиться охолоджуюча рідина.
3
Отвинтите кріпильний болт стартера, який знаходиться зверху. Тепер зніміть болти кріплення і від'єднайте коробку передач від двигуна. Не забудьте зняти колеса і брудозахисні екрани. Після цього вам буде потрібно підйомник або оглядова канава.
4
Переберіться під двигун і злийте масло з коробки передач , після чого відкрутите болти, за допомогою яких КПП кріпиться до двигуна, попередньо знявши вихлопну трубу. Після того, як ви від'єднали коробку передач , то перевірте елементи зчеплення, і, якщо є можливість, то замініть їх на нові. Огляньте всі вали та шестерні на предмет зовнішніх видимих пошкоджень.
5
Не натискайте педаль зчеплення, коли виробляєте операцію по зняттю коробки передач . Перед складанням КПП проведіть заміну всіх старих і зношених вузлів автомобіля, встановіть нові прокладки під всі кришки і ретельно промажте все герметиком. Встановіть коробку на місце у зворотному порядку.