Як порахувати обсяг коробки. формули виміру площі короба.

Припустимо, що перед вами стоїть завдання: яка кількість коробок можна розмістити в багажнику вашого автомобіля, якщо обсяг його вже відомий? Задача проста: обчисліть обсяг кожної коробки окремо, складіть і отримаєте повний обсяг вашого вантажу. Тепер вам належить вирішити задачу-мінімум: обчислити об'єм коробки.
Вам знадобиться
  • Рулетка або лінійка
  • Коробка
  • Формули для розрахунку площі прямокутника і обсягу паралелепіпеда
Інструкція
1
За визначенням геометричного тіла, звичайна коробка є прямокутним паралелепіпедом або кубом, якщо всі її сторони рівні. Згідно розрахунковій формулі обсягу паралелепіпеда він дорівнює добутку площі основи на висоту.
2
Для нашого прикладу підставою коробки будемо вважати ту грань, якій вона стоїть на поверхні. Умовно назвемо її гранню ABCD по її сторонам.
3
Згідно з теоремою площа прямокутника дорівнює добутку двох його сторін. Площа підстави знаходимо, вимірявши дві перпендикулярні один одному сторони: АВ і BC. Або AD і CD, що те ж саме, т.к. паралельні сторони прямокутника рівні між собою.
4
Висота паралелепіпеда в даному випадку - це ребро грані АЕ. Остаточно обчислюємо обсяг коробки по формулі обсягу паралелепіпеда: (див. Рис)
5
Таким чином обчислюється обсяг коробки, що має форму прямокутного паралелограма, кожна грань якого має форму прямокутника. Обсяг коробки іншої форми буде обчислюватися за іншими формулами.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=0Y-3ydzrmMo
Зверніть увагу
Якщо надалі ви плануєте заповнити коробками багажник автомобіля, врахуйте, що, як правило, багажник має неправильну геометричну форму і обчислення для заповнення його коробками будуть приблизними.
Корисна порада
Коли ви вимірюєте боку коробки в сантиметрах, то результат буде отриманий в кубічних сантиметра (см ^ 3). При перекладі см ^ 3 в кубічні метри (м ^ 3) отриманий результат множиться на 0,001. При перекладі м ^ 3 в літри результат множиться на 1000.