Як визначити соціальну роль.

Соціальна роль - це модель поведінки, задана соціальною позицією особистості в призмі соціальних, громадських і особистих відносин. Інакше кажучи, це поведінка, якого від вас чекають в певних умовах. Часто в поведінці стикаються кілька моделей соціальної поведінки, вимоги яких конфліктують і суперечать один одному. Визначити соціальну роль можна після аналізу деяких деталей поведінки.
Інструкція
1
Соціальні ролі визначаються кількома факторами. Перший з них - соціальний. Типи ролей можуть бути: перехожий, покупець, клієнт. Визначити цю роль можна, поставивши запитання: «Хто я?» (Або «Хто він/а?»).
2
В інших випадках соціальна роль визначається професією або видом діяльності (учитель, касир, студент, шахтар). Для визначення цієї ролі можна задати те ж питання.
3
За соціально-демографічним принципом можна виділити такі соціальні ролі: брат, сестра, батько, мати, чоловік, жінка. Цю соціальну роль можна визначити по відношенню оточуючих (або одного з учасників спілкування) до об'єкта дослідження.
4
Вік також впливає на визначення соціальної ролі: дівчина, старий, жінка, та ін. Ця соціальна роль часто є доповненням до основної (студент, пенсіонер).
Зверніть увагу
При спілкуванні з людиною потрібно враховувати не тільки превалирующую соціальну роль (як правило, професію), а й інші. Цей погляд допомагає досягти оптимального взаєморозуміння і симпатії співрозмовника.